Někdy jednoduše není jiný způsob pro kouče než seřvat své svěřence, aby se něco změnilo. To přesně udělal po 1. třetině včerejšího souboje se Švédskem Vladimír Vůjtek a mělo to efekt. Reprezentaci se podařilo zápas dokonale otočit a dojít si tak na turnaji pro třetí výhru v řadě.

Úvodní dvacetiminutovka totiž našim vůbec nevyšla a skóre 0:2 byl ještě hodně dobrý výsledek, mohlo být daleko hůře. „Tak špatně jako v první třetině jsme nehráli celou přípravu. Dělali jsme školácké chyby,” komentoval první třetinu český trenér.

„Trošku jsme po té první třetině zvedli hlas, chtěli jsme kluky nabudit, aby začali hrát to, co jsme hrávali. Rychlé rozehrávky, kolmo dopředu a rychlý přístup k hráčům,” uvedl Vůjtek způsob, jakým naše borce namotivoval k tomu, aby dosáhli obratu.

Klíčové bylo hlavně u týmu probudit sebedůvěru, která byla po odehrané dvacetiminutovce na bodu mrazu. „Samozřejmě, hokejista bez sebedůvěry není hokejista. Musí si věřit, hraje hokej, aby odvedl co nejlepší výkon. Ne, aby se bál nějakých momentů. Musí na mistrovství světa podat svůj špičkový výkon, jinak výsledek nebude,” řekl pro iSport.cz reprezentační trenér.

Našim se podařilo zvítězit nad oběma favority ze skupiny, ale stále je třeba si uvědomit, že nás čekají další čtyři zápasy a pořád ještě není jistý ani postup do čtvrtfinále. „Hraje se nám líp proti těm silným soupeřům a uvidíme. Musíme se teď připravit na další zápas a pokusit se tam nějak suverénně zahrát.“