Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Proč Evropská unie terorismus prostě nezakáže, jako zakázala křivé banány?

Teroristy prostě usummitujeme!
Zdroj: Facebook.com
KOMENTÁŘ: Když umí Brusel zakázat křivé banány, proč prostě nezakáže i terorismus? Možná se zákaz teroristů bude projednávat už na příštím velkém (ale opravdu velkém) summitu.

Ráno mi na redakční poradě v eXtra.cz řekli, že by bylo dobré napsat komentář k tomu, co se stalo v Bruselu, a že se Evropská unie neumí bránit před terorismem.

Nic velkého psát nebudu. Vezmu starý komentář, který jsem psal po teroristickém běsnění v Paříži, a jen ho trochu upravím. Vyměním slovo „Paříž“ za slovo „Brusel“ a dám to na web.

Nemá smysl něco vymýšlet ani popisovat. Je to totiž pořád dokola totéž. Vedení EU si totiž myslí, že džihádisté se leknou velkolepých summitů a slovíček plných soucitu.

Co se stane po útoku na Paříž? Zpřísní se bezpečnostní podmínky. To znamená, že až poletíte s dětmi k moři, tak vás budou v odbavovací hale buzerovat o něco déle. Zavedou se další kontroly na hranicích. Bude se více monitorovat internet a budou se více sledovat vaše mobilní telefony. Ale islámský terorismus to nezničí. To, že vám napíchnou telefon, přece neznamená, že přestane existovat radikální džihád. Po útoku na Paříž začnou tajné služby a vlády více špiclovat obyčejné lidi. Ale podhoubí radikálního terorismu bude svět prorůstat dále. Džihádistům je prostě jedno, v jaké barvě máte fotku na Facebooku.

Toto jsem napsal po útoku na Paříž. Dnes bych na tom neměnil ani slovo. Jen vyměníme Brusel za Paříž.

Co se tedy stane? To, co se děje vždy.

 1. Proběhne pieta, zapálíme svíčky a pomodlíme se za příbuzné obětí. Někdo si změní profilovku na Facebooku, ale bude nás méně. Jak se to pořád opakuje, je to už tak trochu nuda.
 2. Evropské politické špičky prohlásí, že je to mrzí a že jsou v šoku.
 3. Dozvíme se, že útok islámských radikálů nesouvisí s islámem. Že to byl čin izolovaných lidí, kteří nenašli své místo v západní kultuře a nedokázali se socializovat.
 4. Vystoupí Angela Merkel a její kamarádi a řeknou nám, že uprchlická vlna s terorismem nesouvisí.
 5. Bezpečnostní služby, armáda a policie řeknou, že před útokem varovaly, ale že na špiclování občanů potřebují více peněz.
 6. Experti řeknou, že sebevražedným atentátníkům v jejich poslání nejde nijak zabránit.
 7. Sluníčkáři se začnou ptát, zda jsme těm radikalizovaným klukům nemohli nějak psychologicky pomoci a že je to vlastně naše chyba, že se v Evropě necítí dobře.
 8. Pár lidí si položí otázku, proč muslimové tolik nenávidí západní svět a proč jsou Sýrie, Irák, Libye či Afghánistán v troskách.
 9. Někoho napadne, že tyhle země zničilo NATO. Jiný bude tvrdit, že za všechno může Putin.
 10. Uslyšíme, že válka v Sýrii musí skončit.
 11. Uslyšíme, že nesmíme podléhat strachu, nesmíme být xenofobní, a dozvíme se, že ne každý muslim je terorista. A že nesmíme provokovat špatnými názory na Facebooku.
 12. Až pojedete s dětmi k moři, tak vás ještě více prošťourají na celnici, zda u sebe náhodou nemáte o krabičku cigaret více, než povoluje evropská legislativa.
 13. Život se vrátí do normálních kolejí. Všude bude panovat relativní klid.
 14. A pak to zase někde bouchne…

Související články

Další články