Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Proč došlo k letecké tragédii u Moskvy, při níž zemřelo 71 lidí? Scénářů je hned několik!

Zdroj: Twitter.com
+ Další 2 fotografie
Jen pět minut po startu z moskevského letiště Domodědovo se zřítilo letadlo Saratovských aerolinií. Šlo o stroj Antonov An-148. Na palubě bylo 65 cestujících a šestičlenná posádka. Probíhá vyšetřování, proč k tragédii došlo. Možných scénářů je hned několik.

Krátce po poledni místního času startovalo letadlo z moskevského letiště Domodědovo, které mířilo na jih Ruska. Pět minut stačilo na to, aby 71 lidí přišlo o život. Z prvních záběrů vyplývá, že se letadlo rozlomilo na několik kusů.

Z trosek neměl nikdo šanci vyváznout. Letadlo spadlo během okamžiku, řítilo se k zemi rychlostí až 6 500 metrů za minutu. "Nikdo neměl šanci na přežití," uvedl záchranář, který na místě zasahoval.

Letoun se vytratil z obrazovek radarů už pět minut po vzletu z Moskvy. Nepodařilo se ani navázat spojení s posádkou. Rusové se nyní ptají, co nehodu způsobilo.

Saratovské aerolinie, kterým letadlo patřilo, sice nepatří k největším, ale doposud s nimi nebyly žádné problémy. Mělo by jít o první nehodu společnosti. Přesto je možné, že šlo o chybu posádky. Také mohlo dojít k poruše na stroji. Objevují se rovněž spekulace hovořící o terorismu, jejich pravdivost je ale málo pravděpodobná.

Až výsledky oficiálního vyšetřování potvrdí jeden ze scénářů. Spolu s Ruskem je netrpělivě očekávají lidé po celém světě.

Související články

Další články