Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Proč Britové malují dveře na červeno? Aby poznali uprchlíky. Ti ale čelí rasistickým útokům

Červené dveře mají značovat dům, kde žijí žadatelé o azyl –
ilustrační foto.
+ Další 2 fotografie
Červeně natřené dveře více než stovky sociálních bytů v Middlesbroughu, kde žijí žadatelé o azyl, vyvolaly v zemi hlasitou debatu. Syrští uprchlíci si stěžují, že se kvůli dveřím stali terčem rasistických útoků. Podle ubytovací společnosti byla ale barva náhodná a neměla označovat migranty.

Na celou věc upozornil deník The Times, který otiskl článek o životě žadatelů o azyl za červenými dveřmi, které se barevně liší od bytů v těsném sousedství. Celkem 155 bytů pro uprchlíky jsou natřeny červenou barvou. Někteří si myslí, že tato barva má usnadnit sociálním pracovníkům orientaci.

Někteří uprchlíci ale měli tu smůlu, že už jim někdo nakreslil na dveře xenofobní symboly a také se setkali s řadou útoků. K tomu prý přispívá hlavně barevná odlišnost dveří. A to se jim samozřejmě nelíbí. Barvu svých dveří chtějí okamžitě změnit. Obyvatelé jednoho bytu si dveře sami přebarvili na bílo, firma jim ale vrátila opět červenou barvu.

Náměstek britské ministryně vnitra pro imigraci James Brokenshire prohlásil, že je situací vážně znepokojen a že ji prošetří jako údajnou diskriminaci. Barva byla údajně vybrána náhodně a nemá cíleně označovat byty uprchlíků. Všechny dveře u bytů, které jsou červené, by ale měly být přetřeny.

Mohlo by vás zajímat

Další články