Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Proč bazén v Riu změnil najednou barvu? Prostě do něj močíme, vzkázal světu slavný plavec!

Vrcholoví sportovci sami přiznávají, že čůrají do vody.
Zdroj: Twitter, Instagram
+ Další fotografie
Každým dnem atakuje olympiáda v Riu de Janeiru vrchní příčku pomyslného žebříčku nejhorších sportovních akcí v historii. Neuplyne hodina, aniž by se z Brazílie nehrnul jeden skandál za druhým. Tentokrát to odneslo finále ženského synchronizovaného skoku do vody. Během několika málo minut se změnila křišťálově modrá voda v bazénu na zelenou břečku plnou řas. Co se stalo?

Ihned se začaly vytvářet spekulace o tom, proč se tak stalo a jaké byly příčiny. Znalci a olympijský výbor mají jasno. Způsobily to řasy, které se na dně bazénu tvoří díky nepravidelnému čištění.

Na otázku, jak je možné, že sousední bazén je zcela v pořádku, odpověděl výbor tak, že mimo kvalitní čištění má skokanský bazén vyšší teplotu a tím pádem je více náchylný na tvorbu řas.

Jenomže co když k tomu přispěli i sportovci? Třeba takový medailemi ověšený Michael Phelps po olympiádě v Londýně deníku The Telegraph přiznal, že plavci běžně močí do bazénu, kde trénují. „Všichni čůráme do bazénu. Je to pro nás normálka. Když jsme ve vodě třeba dvě hodiny, neděláme si pauzu kvůli chození na malou,“ říká. „Chlór se o to vždycky postará,“ dodává pro ty, kteří podobnou věc považují za nechutnou.

Moč by tedy teoreticky neměla vodu zkazit, nic to však nemění na skutečnosti, že olympiáda v Riu de Janeiru je odfláknutá a naprosto neprofesionálně připravená.

Související články

Další články