Otřesný případ pokusu o vraždu se stal v obci Hamlen v Dolním Sasku. Patrně kvůli hádkám a neshodám ve vztahu došlo v neděli k tragédii, která mohla skončit smrtí.

Muž omotal ženě kolem krku lano a druhý konec k tažnému zařízení auta. Poté ženu zhruba 250 metrů vláčel za autem po asfaltové i dlážděné silnici. Žena hrůzný incident sice přežila, ale v současné době bojuje v nemocnici o život. O celém případu informoval německý server Local.

„Brutalita, s níž byl tento zločin spáchán, je děsivá. Každý ve městě je v šoku. Je těžké uvěřit, že k takovému násilí došlo tady, jen několik ulic od radnice,“ řekl Localu její mluvčí Thomas Wahmes.

Těžce zraněnou ženu našel náhodný kolemjdoucí a okamžitě zavolal pomoc. Ženu s vážnými zraněními přepravili lékaři vrtulníkem do nedaleké nemocnice v Hannoveru, kde okamžitě byla operována a nyní je ve velmi vážném stavu.

Osmačtyřicetiletý muž policii nesdělil motiv tohoto strašného činu. Policie se pouze domnívá, že za tím mohly být problémy ve vztahu. Podle vyšetřovatelů jsou oběť i pachatel Němci kurdského původu.