Andrej Babiš se rozhodl, že si po 23 letech společného života vezme za manželku svou partnerku Moniku. Ta souhlasila, protože je to v tuto chvíli pro všechny výhodnější. Svatba je nejen životním krokem, ale také je to dobrý prostředek, jak upoutat mediální pozornost a získat kladné body před volbami.

Svatba se koná na farmě Čapí hnízdo u Olbramovic, která v minulosti nadělala ve tváři Andreje Babiše nejednu vrásku. Zejména jde o dotace a financování tohoto luxusního resortu. To sice Babiš již několikrát vysvětloval, ale nikdy zcela důvěryhodně nevysvětlil.

Redaktoři eXtra.cz jsou na místě a od rána mapují situaci kolem Čapího hnízda. Největší problémy mají momentálně řidiči, kteří by se k Čapímu hnízdu chtěli dostat od obce Semtínek. Silnice není průjezdná. Zablokovalo ji porouchané nákladní auto, které se rozbilo tak nešťastně, že stojí napříč a blokuje celou vozovku.

Nejhorší by bylo, kdyby tudy chtěl projet nějaký vážený host na svatbu a ono to nešlo. Snad celou situaci rychle vyřeší policie a komunikace bude opět průjezdná.

Jinak v Čapím hnízdě od rána panuje hektická nálada, desítky pracovníků cateringových společností momentálně chystají občerstvení, aby žádný z 200 pozvaných hostů nestrádal.

V průběhu dne přineseme na eXtra.cz další informace.