Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Problémový zákaz: Dva české boeingy nesměly do Evropy, do Prahy se tak lidi nedostali

Zdroj: flightradar24
+ Další fotografie
komplikace
V úterý ve 20:00 byl nad Evropou vyhlášen zákaz vstupu pro boeingy 737 MAX 8 a MAX 9. Ten podle očekávání způsobil komplikace, piloti dvou letadel české společnosti Smartwings, která mířila do Prahy, měli ve vzduchu o zábavu postaráno.

Piloti letadel mířících z Kapverd a z Dubaje do Prahy měli během včerejšího večera o zábavu postaráno. Zákaz vstupu pro boeingy 737 MAX 8 a MAX 9, který vstoupil v platnost v úterý ve 20:00, způsobil komplikace.

Ani jedno ze zmíněných letadel nestihlo překročit hranice Evropy před osmou hodinou večerní, do Prahy už tedy piloti doletět nemohli. Zatímco letadlo z Kapverd kroužilo nad severní Afrikou a pasažéři se mohli kochat tím, co z výšky vidí, letadlo z Dubaje kroužilo nad Černým mořem. Boeingy nakonec do Česka skutečně nedoletěly, přistály v Tunisu a Ankaře.

Letecká společnost se pasažérům omluvila. „Smartwings se omlouvá za nepříjemnosti všem zákazníkům, kteří budou dotčeni případným zrušením nebo zpožděním letů,“ uvedla. Zatímco letoun z Kapverd byl odkloněn do Tunisu a jeho pasažéři dorazili do Česka ve středu ráno, boeing mířící z Dubaje do Prahy byl odkloněn do Ankary, kde společnost Smartwings zaplatila cestujícím přespání v hotelu. Pasažéři tohoto letadla by měli do Česka přiletět během středy.

Související články

Další články