Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Problémová Lucie z Výměny manželek nastoupila do věznice: Exkluzivní reportáž z jejích posledních momentů na svobodě

+ Dalších 8 fotografií

V pátek 28. 4. 2023 nastal den, na který Lucie Navrátilová, která se proslavila ve Výměně manželek, zřejmě nezapomene do konce svého života. Po porušení podmínky a nezaplacení soudem nařízené peněžní pokuty, musela v odpoledních hodinách nastoupit do výkonu trestu v ruzyňské věznici. V jejích posledních chvílích na svobodě jí dělal společnost tým eXtra.cz.

Luciin poslední den

Páteční den rozhodně nepatřil mezi ty nejlepší, které Lucie Navrátilová, jíž řada diváků zná jako Špindíru Lucii z oblíbené reality show Výměna manželek, zažila. Od chvíle, kdy otevřela oči, věděla, že je to poslední ráno na svobodě. Odpoledne ji totiž čekal nástup do výkonu trestu. Celkem pětapadesát dní za mřížemi si blondýnka, jež se provdala za odsouzeného vraha, odpyká ve známé věznici Praha - Ruzyně.

Ve 13:55 čekal náš tým eXtra.cz na peróně malé železniční stanice Ruzyně, kam měla Lucie přijet vlakem z místa, kde žije. Po odjezdu hned dvou vlaků, ze kterých blondýnka nevystoupila, nás přepadly pochybnosti, zdali se nerozhodla vyhnout se nástupu výkonu trestu. Nakonec nás ale informovala, že omylem nasedla do vlaku jedoucího opačným směrem a přijede autem se svým kamarádem přímo před hlavní bránu věznice.

Po zhruba půl hodině čekání v dešti se nakonec objevila drobná blondýnka působící tichým až zakřiknutým dojmem. Na sobě měla čisté oblečení skládající se ze stylově roztrhaných černých džínů a sportovní jarní bundy. Přes rameno měla cestovní kabelu, v níž si nesla všechny nezbytnosti, jako hygienické pomůcky, spodní prádlo, časopisy a samozřejmě dostatek tabáku na výměnu s ostatními vězenkyněmi, který jí při troše štěstí dopomůže k drobnému přilepšení si během pobytu za mřížemi.

Důvod odsouzení

Lucie, která si s námi na přivítanou potřásla rukou, si byla dobře vědoma toho, že má před sebou poslední půl hodinu života na svobodě, kterou stráví v naší společnosti. Přistoupila i na to, že se s námi podělí o své obavy i důvod jejího nepodmíněného odsouzení.

Někdejší účastnice Výměny manželek totiž prostřednictvím SMS vyhrožovala smrtí jednomu ze svých známých, a ten ji nahlásil na policii. Lucie byla povinna zaplatit pokutu ve výši 5 tisíc korun, na splátku částky měla 12 měsíců, přesto ale nebyla schopna sumu uhradit. Dle svých slov tedy přistoupila na dohodu, že než aby zaplatila, radši si odsedí celkem 55 dní v kriminále.

I když se Navrátilová snažila být statečná, během rozhovoru s naší redaktorkou se jí několikrát zalily oči slzami a hlas se jí zadrhl v hrdle, a to zvláště ze strachu z neznáma a možného nebezpečí, které na ni za zdmi věznice může čekat. Mrzel ji samozřejmě i fakt, že se nemohla rozloučit se svými dětmi, které nyní pobývají na škole v přírodě a nebylo jim umožněno se svou matkou telefonovat.

Osamocená vězenkyně

I když je Lucie vdaná za Michala, který si svůj trest již odpykal a svou drahou polovičku "vyzbrojil" řadou rad, jak v drsném prostředí přežít, k bráně ruzyňské věznice ji nedoprovodil. Podle jejích slov neměl čas, protože byl v práci a stejně tomu bude i při jejím červnovém propuštění.

Před tím, než Lucie Navrátilová překročila práh vězeňské vrátnice, došlo i na dojemné objetí, když už ne se svými nejbližšími, tak alespoň s naší redaktorkou, která ji vyzpovídala.

Celý exkluzivní rozhovor s Lucií vám přineseme již zítra.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy