Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Problém pro fotbal. Koronavirem se nakazili hráči Slavie i Mladé Boleslavi, co bude dál?

Problém pro fotbal. Koronavirem se nakazili hráči Slavie i Mladé Boleslavi, co bude dál?
Zdroj: Profimedia.cz
koronavirus
Už v sobotu se má znovu rozběhnout fotbalová Fortuna liga, kterou v březnu přerušil koronavirus. Pár dní před restartem elitní tuzemské fotbalové ligy se ale v jednom z klubů objevil pozitivní test na nemoc covid-19. Soutěž by se přesto měla rozehrát. V úterý ohlásila pozitivní test u jednoho z hráčů i pražská Slavia.

Kluby první i druhé české ligy si minulý týden odhlasovaly, že se přerušenou soutěž pokusí dohrát. Od pátku se proto po celé republice rozjely týmy odborných pracovníků, kteří u klubů FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY sbírají vzorky PCR testů. „K nedělnímu dni bylo dle průběžných statistik odebráno 740 vzorků. Pozitivní z nich byl zatím pouze jeden. A to v klubu FK Mladá Boleslav,“ stojí v prohlášení Ligové fotbalové asociace na oficiálních stránkách Fortuna ligy.

Mladá Boleslav má první zápas odehrát příští úterý proti Slavii a v sobotu ji pak čeká bitva v Plzni. Fanoušky ale zajímá, zda tým z města Škodovky bude moct vůbec nastoupit. „Co se týče dalších kroků směrem k mladoboleslavskému celku, tak ty jsou nyní plně v kompetenci krajské hygienické stanice, pod kterou klub FK Mladá Boleslav spadá, a se kterou již klub úzce spolupracuje,“ uvedla LFA.

Jméno neuvedli

Pozitivní test na koronavirus vyšel u hráče, jehož jméno nebylo uvedeno, v sobotu. V ten den byl také u přátelského utkání Středočechů, hráči však nebyli v kabině, ale pouze venku, a tak dosud nebylo třeba vyhlásit karanténu pro celý tým. Do izolace byl tedy umístěn jen pozitivně testovaný fotbalista a čeká se, co bude dál.

„V úterý dojde v rámci lékařského dohledu k dalšímu přetestování jednotlivých osob v klubu a věříme, že v případě negativních výsledků všech zúčastněných se klub brzy vrátí do plné přípravy,“ dodala LFA.

Koronavirus na Slavii

Během pondělí došlo k testování dalších 16 klubů první a druhé ligy. V úterý musela zrušit přípravný zápas i fotbalová Slavia, u jednoho z hráčů test také potvrdil koronavirus. „Jeden z hráčů Slavie má pozitivní test na koronavirus. Klub ruší dnešní přípravný zápas a vyčká na další pokyny hygienické služby,“ uvedl klubový předseda Jaroslav Tvrdík na Twitteru.

Testy na koronavirus musí kromě hráčů podstoupit také členové realizačního týmu a další pracovníci klubu. Pokud nedojde k dalším komplikacím, tak by se Fortuna liga měla rozběhnout už v sobotu dohrávkou mezi Teplicemi a Libercem. Podle domluveného kalendáře by se měla dohrát 15. července a baráž o elitní soutěž by měla skončit o tři dny později. V případě nutnosti je však soutěž možné prodloužit až do druhého srpna.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy