Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pro přeživšího podnikatele Průšu z Karibiku vznikla sbírka: Drzost zbohatlíků nezná mezí, píší lidé

Podnikatel Michal Průša.
Zdroj: Facebook Michal Průša, oficiální zdroj St Marteen
+ Dalších 5 fotografií
Veřejná sbírka

V posledních dnech se v médiích probírá děsivá nehoda dvou českých podnikatelů v Karibiku. Podle informací eXtra.cz zemřel Miroslav Bučkovský (†47) a Michal Průša (47) je v těžkém stavu v nemocnici v St. Marteen. Rodina přeživšího nyní pořádá přes portál Lydia a Paypayl sbírku na uhrazení vysokých finančních nákladů za zdravotní péči.

Děsivá nehoda, která se stala nedaleko Anguilly v Karibiku, si vyžádala smrt jednoho českého podnikatele a další skončil v nemocnici. Jejich luxusní člun najel ve vysoké rychlosti na útes, což mělo ničivé následky. Miroslav Bučkovský na místě zemřel a Michal Průša byl nejdříve s těžkými zraněními hospitalizován v Nemocnici princezny Alexandry v Anguille a následně přemístěn do nemocnice v St. Marteenu.

Rodina přeživšího podnikatele nyní uspořádala sbírku, která by měla pokrýt finanční náklady po dobu jeho pobytu v tamní nemocnici. „Utrpěl zranění hlavy, má otok mozku a mnoho zlomenin,“ píše se na začátku textu ke sbírce, která vznikla na stránce Lydia. „Musíme řešit neočekávané problémy s pokrytím pojištění, finančními náklady pro nemocnici a nadcházejícími operacemi. První pomoc, kterou dostal, a následný převoz do nemocnic nás stál mnoho peněz a bohužel nemáme prostředky na pokrytí všech nákladů. Prosíme proto všechny o pomoc,“ píše se dále ve sbírce, kterou založila Michalova rodina.

Nenávistné komentáře

Pod sbírkou se následně objevilo několik nenávistných komentářů. Chápu, že rodina pana Průši zažívá hrozné časy, ale není Vám blbé po lidech ptát peníze?“ ptá se jeden z nich. „Drzost zbohatlíků a jejich rodinných příslušníků prohánějících se v miliardových jachtách nezná mezí. Je to hnus vybírat tímto způsobem peníze. Určitě byli pojištění,“ nebere si servítky další. „Neskutečný hyenismus,“ přidává se další.

Bučkovský slavil den předtím narozeniny

Nehoda luxusního motorového člunu s útesem se stala v úterý 18. ledna. Ještě téhož večera na místo dorazili důstojníci Royal Anguilla Police Force a také anguillské hasičské a záchranné služby. Jak informoval portál 721 News, záchranáři nalezli na palubě dva cestující. Mělo se jednat o podnikatele Michala Průšu a Miroslava Bučkovského.

Podle exkluzivních informací webu eXtra.cz měl den před nehodou Miroslav Bučkovský narozeniny. Je tak možné, že se oslava narozenin protáhla do pozdních hodin a i to může být důvodem, proč nakonec jejich luxusní člun najel na útes. Kromě toho měli jet velmi vysokou rychlostí a jízdu nezvládli. Jeden z nich měl po nárazu doslova vyletět ven z luxusního člunu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy