Poněkud jiné výhody pro ženy skýtá zaměstnání u Apple a Facebooku. Nově tyto společnosti totiž svým pracovnicím nabízejí příspěvky za to, že si nechají zmrazit svá vajíčka a oddálí odchod na mateřskou.

Opravdu neobvyklým benefitem chtějí obě firmy současně i nalákat nové kvalitní zaměstnankyně, pro něž by mohla být obava z odkládání těhotenství kvůli pracovnímu vytížení a následná neschopnost počít potomka právě překážkou.

Je obecně známým faktem, že po třicátém pátém roku života šance otěhotnět u žen klesá. Apple a Facebook by tímto krokem proto chtěly jít svým pracovnicím vstříc. Obětovat hodlají až 20 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 430 tisíc korun.

Ne všichni ovšem plánovanou novinku, kterou Facebook letos už zavedl a Apple se na její uvedení chystá v roce příštím, vidí jako skvělý nápad.

Společnostem je například vyčítáno, že příliš vyzdvihují kariéru nad přirozeným biologickým chodem ženy, namísto aby se snažily vyjít vstříc mladým matkám ve svých řadách a pomáhat jim jak finančně, tak například i upravením pracovní doby. Těhotenství po čtyřicítce navíc představuje riziko pro ženu i dítě.

Co na to říkáte vy, čtenářky? Využily byste takovou nabídku, nebo se vám podobná myšlenka také příliš nezamlouvá?