Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Pro dobrotu na žebrotu: Zpěvačce Lizzo vyčítají, že se přiživuje na australských požárech

Zdroj: facebook
+ Další 4 fotografie
Pomoc
Zpěvačka Lizzo se aktivně zapojila při pomoci lidem v nouzi, kteří ztratili domovy během rozsáhlých požárů v Austrálii. Vzala si pauzu od koncertování a vydala se do potravinové banky, kde holýma rukama skládala jídlo do krabic. Někteří komentující na sociálních sítích ale vidí za její aktivitou pokus o přiživení vlastní popularity.

Korpulentní a velmi výrazná zpěvačka Lizzo na chvíli přerušila svůj nabitý program plný koncertů, aby pomohla druhým. Navštívila potravinovou banku v australském městě Victoria a všem ukázala, že není jen zhýčkaná celebritka. Austrálii nyní sužují rozsáhlé požáry a každá pomocná ruka se hodí.

Pomoc potřebným

Jednatřicetiletá zpěvačka nabídla svůj čas potravinové bance Foodbank Victoria. Navštívila jejich sklad, kde bezostyšně začala balit do krabic jídlo, které se později posílá obětem australských požárů.

Lizzo poděkovala všem přítomným, kteří tvrdě pracují, aby se lidé postižení požáry mohli alespoň najíst. „Nechci nic politizovat. V tomto bodě se nejedná o politický problém, je to lidský problém,“ uvedla extravagantní zpěvačka ve svých Instastories. Na sociálních sítích se ale objevily i komentáře, které v nezištné snaze pomoct vidí zištný pokus o přiživení vlastní popularity.

Australská pohroma

Nynější sezóna požárů v Austrálii se řadí mezi ty nejdramatičtější. Postižená plocha dosahuje rozlohy 63 000 km². Požáry si vyžádaly už nejméně 26 obětí a bezpočet nezvěstných.

Shořelo ohromné množství lesů a společně s nimi zahynula i bezmocná zvířata. Odhaduje se, že plameny sežehly už miliardu savců, ptáků a plazů. Hmyz a bezobratlí živočichové se do bilance nezapočítávají.

Podívejte se do fotogalerie, jak Lizzo pomáhala.

Související články

Další články