Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Pro dobrotu na žebrotu: Vytýkal vládě drahé roušky z Číny a nabízel vlastní, poslali na něj berňák

Pro dobrotu na žebrotu: Vytýkal vládě drahé roušky z Číny a nabízel vlastní, poslali na něj berňák
Zdroj: pixabay.com
nanoroušky
Šéf Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Jiří Kůs kritizoval v minulých týdnech vládu, že nakupuje zbytečně předražené roušky z Číny. Nelíbilo se mu, že vláda dává prostor Číně před českými výrobci. Jiří Kůs má nyní na krku kontrolu z finančního úřadu.

Kůs se v médiích podivoval na tím, proč stát kupuje ve velkém drahé ochranné pomůcky z Číny, přitom řada českých výrobců navýšila své kapacity a byla připravena pomoci.

A nešlo jen o Čínu. Například počátkem dubna Kůs kritizoval dohodu Babišovy vlády s americkou firmou Honeywell na tom, že garantuje odběr části produkce respirátorů z chystané olomoucké továrny Honeywell vybudované do čtyř měsíců, upozornil portál seznamzpravy.cz.

"Není nám jasné, proč chce česká vláda nabourat tuzemskou hospodářskou soutěž a slibuje firmě Honeywell státní garanci odběru respirátorů. Čeští výrobci respirátorů se v době nouzového stavu ptali vlády na možnost garance odběru jejich respirátorů, aby mohli investovat do nových zaměstnanců a do strojního zařízení. Pokaždé dostali odmítavou odpověď,“ řekl podle webu před pár týdny Jiří Kůs.

Jiří Kůs vlastní domažlickou firmu nanoSPACE, která se rozhodla v době koronavirové krize začít vyrábět nanoroušky pro české nemocnice. "Naše nouzová výroba nanoroušek v nanoSPACE pro nemocnice, která zvedla běžnou fakturaci, má další konkrétní výsledek - kontrola finančního úřadu," napsal Kůs na svém Twitteru.

"Kvůli tomu správci daně vznikly pochybnosti o reálném nárůstu ekonomické činnosti. Vyzýváme vás, abyste se k pochybnostem vyjádřili, neúplné údaje doplnili, nejasnosti vysvětlili, nepravdivé údaje opravili, pravdivost údajů prokázali a přinesli důkazní prostředky tak, aby došlo k odstranění výše uvedených pochybností,“ je napsáno v úředním dopise od úřadu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy