Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Pro dobrotu na žebrotu: Leoš Mareš chtěl pomoci Moravě, teď čelí podivné kritice

Leoš Mareš přispěchal s pomocí, dočkal se kritiky
Zdroj: Se souhlasem Evropy 2 / profimedia / koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
reakce

Moderátor Leoš Mareš (45) nabídl pomoc obětem ničivého tornáda na Moravě. Koncert, který se uskuteční v Mikulově, bude benefiční a sto procent výtěžku věnuje těm, kteří to nyní potřebují nejvíce. Kromě pochval za svou dobrosrdečnost se ale stal také terčem nechutných útoků a někteří lidé tvrdí, že z vlastní kapsy nedá nic, a pouze se potřebuje zviditělnit.

Pro dobrotu na žebrotu, říká české pořekadlo, jehož pravdivost se dá nyní potvrdit i na štědrém gestu moderátora Leoše Mareše, který se rozhodl pomoci obětem ničivého živlu na Moravě.

Mareš uvedl, že věnuje sto procent výtěžku z koncertu Staré pecky, který se bude konat v Mikulově, obětem ničivého živlu. Akce se uskuteční 8. července a vstupné je záměrně vysoké, 2021 korun, aby byla pomoc skutečně pořádná. Všichni umělci budou vystupovat bez nároku na honorář. Aktuálně se vybralo již přes 1 milion korun.


Leoš Mareš schytal kritiku

Přes svůj dobrý skutek, který ho hned po tragické události napadl, se však Leoš potýká i s nechutnými útoky lidí, kteří na Marešovi nenechávají nit suchou ani v době, kdy by se mělo celé Česko semknout.

"Takže nepomáhá Mareš, ale lidé, kteří si zaplatí vstup na koncert. Co takhle zkusit poslat peníze z vlastního, vážení rádoby umělci," uvedla jedna z komentujících. "Ano, proč nepošlou peníze přímo? Jo, to by se totiž nezviditelnili. Tisíce lidí posílají dary anonymně a nemají potřebu o tom psát," dodala další.

Po zveřejnění těchto komentářů se však na kritičky spustila pořádná lavina lidí, kteří se Leoše zastávají a z jejich výroků jsou zcela znechucení.

"Tady se zase našlo pitomců. Tím, že výtěžek z koncertu daruje, snad nepomáhá? Jak jste pomohli vy? Kdybyste alespoň trochu Mareše znali, už byste věděli, že přispívá všude celkem dost. Jste fakt tak hloupí?"

"Leoš Mareš má srdce na správném místě. Sleduji jej na sociálních sítích, kde lze vidět, že neustále někomu pomáhá, tyhle komentáře si nezaslouží, zaslouží si pouze jedno velké DÍKY," zastávají se.

"Nevím, kde se to v lidech bere, že kritizují i dobré skutky. Není přece povinnost pomáhat, ale jeho dobrá vůle. Leoši, tleskám!," dodávají další.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy