Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Přiznání šíbra Faltýnka: Syn mi profetoval milion, tři měsíce seděl ve vazbě

Přiznání šíbra Faltýnka: Syn mi profetoval milion, tři měsíce seděl ve vazbě
Zdroj: Profimedia.cz
Jakoraslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek dnes v Poslanecké sněmovně vysvětloval aféru s jeho diáři, které se dostaly do rukou reportérů Seznam Zprávy. V zápisnících si například zaznamenal plán na tajné převzetí jedné z firem tak, aby nebyla spojena s jeho funkcí politika. Podle Faltýnka diáře odcizil nejspíš někdo blízký jeho rodině, zároveň vysvětlil, proč mu syn ukradl milion korun z trezoru.

„Jsem ze staré školy a používám tedy takový velký černý diář asi 20 let, kde si píšu všechny schůzky s lidmi, s kterými se potkávám, a dělám tam i nějaký poznámky o tom, co chtěli řešit,“ popsal Jaroslav Faltýnek své zmizelé zápisníky, ze kterých nyní čerpají novináři Seznam Zprávy.

Jak se reportéři k zápisníkům dostali, vědí zatím nejspíš jen oni. „Můžu pouze spekulovat, že to ukradl někdo velmi blízký z mého okolí,“ přemítal ve Sněmovně Faltýnek. Kuloáry se ale šíří zpráva, že je nejspíš odcizila politikova bývalá přítelkyně. Podle Faltýnka chybí diáře z let 2015 a 2016 a možná i z roku 2017.

Pohlídej mi dotaci

V nich si místopředseda hnutí ANO například poznamenal různé schůzky a dohody, například se sportovním manažerem Miroslavem Černoškem. Od něj měl v diáři podle portálu Seznam Zprávy založený papír, kde měl od Černoška vzkaz "Pohlídej mi dotaci". Dále bylo na dokumentu uvedeno, o jakou dotaci se jedná a že je v hodnotě 30 milionů korun.

Faltýnek se ale brání, že se může vídat, s kým uzná za vhodné. „Já se potkávám se všema a otevřeně to přiznávám... Potřebuji na to povolení premiéra?“ ptal se politik ve Sněmovně.

Syn potřeboval peníze na drogy

Místopředseda hnutí ANO zároveň poslancům vysvětlil poznámku o krádeži milionu korun, kterou měl spáchat jeho syn. Ten je podle Faltýnka odcizil z trezoru, aby si mohl koupit drogy. „Můj mladší syn v tom jel. Když se shání prostředky na drogy, je jedno, kde se to vezme. Byl tři měsíce ve vazbě a jsem rád, že jsem ho z toho dostal. Deset let je v pohodě, má pětatřicet let a já dva vnuky, funguje,“ vysvětlil Faltýnek synovu složitou minulost.

Jak dopředu avizoval Faltýnek, podle něj v diáři není nic, proč by měl odstoupit. Zároveň uvedl, že ne všechno, co si zapsal, musí být pravda.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy