Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Přiznání Kociána z Luneticu: Když jsem moderoval hitparádu ESO, byl jsem na pervitinu

+ Dalších 7 fotografií
Rozhovor
Člen skupiny Lunetic Martin Kocián (42) je známý jako talentovaný bouřlivák, který si v životě s ničím moc neláme hlavu. A když se rozmluví, je otevřený a přímý. Tak to u něj platí i v případě, kdy se ho zeptáte na jeho zkušenost s pervitinem. Usměje se a spustí. Redaktorovi eXtra.cz přiznal třeba to, že když moderoval hudební hitparádu ESO, byl pod vlivem drog.

Martin má neuvěřitelný talent. Zároveň se řadí k lidem, kteří jsou velmi citliví. „Asi i proto jsem začal s pervitinem. V roce 1994 přišel kamarád a hodil mi kamínek do okna, že nejde do školy, ať taky nejdu, a šli jsme k němu domů a u něj jsem si dal poprvé lajnu pervitinu. Dva dny jsem nespal a dva dny nešel do školy a byl to na droze hezký zážitek. Pak jsem do toho spadnul,“ popsal eXtra.cz Martin Kocián své začátky na droze.

„Používal jsem pervitin třeba i jako go-go tanečník na diskotékách, kdy jsem si tancem přivydělával o víkendech, za což jsem dostával 500 korun za večer. Byly to super peníze a na droze mi to hrozně uteklo,“ popsal Kocián svou zkušenost z mládí. Jenže pak přišla sláva, peníze, když se objevil na hudebních pódiích jako člen seskupení Lunetic.

„Když jsem začal zpívat s Luneticama, tak jsem se z perníku dostal a dva roky jsem nebral. Až pak v roce 2000 jsem do toho zase spadl… Když jsem moderoval třeba pořad na televizi Nova s názvem ESO, což uváděla i Tereza Pergnerová, většinou jsem byl pod vlivem pervitinu,“ pokračoval Kocián, kvůli kterému se později kapela Lunetic rozpadla. „Chtěl jsem se vydat na sólovou kariéru, byl jsem nespolehlivý, bylo to hrozný období,“ netajil se kontroverzní Lunetic.

A jak to má Kocián s pervitinem dnes? Úplně se ho nevzdal. „Dám si jednou za půl roku pro zábavu, když si chci zavzpomínat na staré časy… Jinak na to kašlu, žiji normální život, chodím na koncerty, jsem všude včas a varuji před pervitinem každého, protože jsem v tom fakt lítal a škoda každého mladého života. Chvíli to dává, ale pak si to dvakrát tolik vezme,“ dodal Martin Kocián, kterému přátelé z branže přezdívají „Koci“ s tím, že vždy, když na tom byl nejhůře, odletěl do zahraničí, kde se ze závislosti dostával tím, že tam pracoval jako číšník nebo barman.

Co možná o Martinu Kociánovi nevíte:

V sedmnácti letech začal vystupovat jako DJ po různých diskotékách. V tomto období se také seznámil s Alešem Lehkým, se kterým v roce 1995 založil taneční a popovou skupinu Lunetic.

Od roku 1999 do roku 2000 moderoval, nejdříve s ostatními členy z Luneticu a později už jenom sám, hitparádu Eso na TV Nova.

V roce 2010 se mu narodila dcera Vanessa.

Mohlo by vás zajímat

Další články