Ten pracuje v Dubaji jako dělník na stavbách a o strašlivém osudu své ženy se tak dozvěděl přes mobilní telefon. Jeho zpětná reakce sms zprávou byla naprosto nepochopitelná.

Napsal jen: „talaq, talaq, talaq.“ Slovo, které v právu Šaría znamená okamžitý rozvod, si tak Indka musela přečíst hned třikrát.

„Tohle byla ta poslední věc, kterou bych od něj po pěti letech manželství čekala. Cítila jsem se zneužita a myslela si, že bude stát při mě a pomůže mi překonat tu bolest. Jenže jsem se mýlila. Vybral si tu nejjednodušší cestu a jako zbabělec se se mnou rozvedl přes smsku,“ uvedla pro MailOnline anonymní žena.

Po osudné zprávě se úplně změnila i její tchyně, která ji do té chvíle podporovala a byla s ní v nemocnici i na policii. Najednou ale stála za synem.

To úplně nejhorší ale mělo ještě přijít.

„Přes noc jsem se stala v očích své rodiny vyvrhelem. I to bych dokázala přežít, ale oni mi vzali mou poslední naději – mé jediné dítě. Naprosto jsem ztratila vůli žít,“ ukončila žena děsivý rozhovor.

V červnu tohoto roku doporučila indická vláda, aby se tato část práva Šaría (talaq) nepoužívala. Soudně zakázána ale není, a tak se v některých komunitách stále uplatňuje.