Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Přívalový déšť, blesky a polámané stromy: Ženou se silné bouřky, platí výstraha

Zdroj: youtube.com
předpověď
Území České republiky zasáhnou silné bouřky, před kterými meteorologové vydali výstrahu. Ta platí od čtvrteční dvanácté hodiny polední do páteční jedné hodiny ranní, a to především v jižních a východních Čechách. Varování ale platí i pro Moravu a Slezsko.

"Ve čtvrtek se v souvislosti s přechodem studené fronty mohou v odpoledních a večerních hodinách na východě a jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku ojediněle vyskytnout silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 40 mm. Během noci na pátek bude bouřková činnost slábnout," uvádí na svých stránkách Český hydrometeorologický ústav

Výstraha před silnými bouřkami, které budou s největší pravděpodobností doprovázeny přívalovým deštěm či kroupami a silným větrem, platí od čtvrtečního poledne pro Jihočeský kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.

Při bouřce je podle meteorologů potřeba mít se na pozoru. "Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty," varují. Na začátku srpna nebezpečí blesků podcenila na Děčínsku matka tří holčiček, která se schovala pod smrk a do které blesk uhodil. Zemřela na zástavu srdce.

Ačkoliv výstraha je v platnosti pouze do páteční jedné hodiny ranní, podle týdenní předpovědi nás budou bouřky doprovázet ojediněle i po zbytek týdne. Teploty však budou stále tropické, v neděli mohou vyšplhat dokonce i nad 32 stupňů.

Související články

Další články