Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Přívalový déšť a bouřky zasáhly Česko: Na Královéhradecku padaly stromy

Přívalový déšť a bouřky zasáhly Česko: Na Královéhradecku padaly stromy
Zdroj: Pixabay
+ Další 4 fotografie
počasí
Ve čtvrtek chvíli po poledni udeřily na Česko bouřky. Podle Českého hydrometeorologického ústavu hrozí nárazy větru až 70 kilometrů za hodinu, kroupy a přívalový déšť. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí do 23.00.

Podle meteorologů přešla odpoledne přes Česko studená fronta. „Při silných bouřkách se vyskytnou silné nárazy větru kolem 70 km/h, kroupy i přívalové srážky s úhrny kolem 30 milimetrů během krátkého období,“ upozornil Český hydrometeorologický ústav. Přívalový déšť tak mohl rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy nebo sklepy.

Kvůli možnému krupobití vyhlásili meteorologové výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí s výjimkou Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje pro celou zemi do 23.00.

Padaly stromy

Královéhradecký kraj se kvůli silnému větru a dešti neobešel bez komplikací. U Fakultní nemocnice v Hradci Králové se zlomily dva stromy, které značně poničily nedaleko zaparkovaná auta. Nikdo ale podle hasičského záchranného sboru nebyl zraněn.

Víkend bude jasnější

V pátek se podle Českého hydrometeorologického ústavu deštivého počasí nezbavíme. Objeví se přeháňky a bouřky. K večeru srážky budou pomalu ustávat. Teploty se mohou vyšplhat až na 25 °C.

V sobotu se ale lidé mohou opět těšit na slunečné počasí. Přeháňky se mohou objevit jen ojediněle a denní teplota se zvýší až na 27 °C.

V neděli bude jasno až polojasno s nejvyšší denní teplotou 29 °C.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy