Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Přítelkyně z domu smutku: Takhle se po 28 letech změnily hlavní hrdinky

Přítelkyně z domu smutku: Takhle se po 28 letech změnily hlavní hrdinky
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 9 fotografií
galerie
Televizní film Přítelkyně z domu smutku vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy Evy Kantůrkové. Signatářka Charty 77 ve čtyřdílném snímku i knize popsala své vlastní zážitky z vězení. Do filmu byly v roce 1992 obsazeny skvělé české herečky, které se 28 let od natáčení velmi změnily.

Čtyřdílný televizní film Přítelkyně z domu smutku se v roce své premiéry dočkal velkého diváckého ohlasu. Snímek podle románu Evy Kantůrkové z osmdesátých let byl inspirován jejími zážitky z roční vyšetřovací vazby v ruzyňské věznici.

Do filmu byla obsazena spousta skvělých hereček, mezi nimi i Ivana Chýlková, která za svůj výkon získala na MTF v Cannes Velkou zlatou cenu. Samotný snímek pak získal Velkou stříbrnou cenu a především se dočkal uznání nejen od kritiků, ale i od diváků.

Z pohledu Kantůrkové byla věznice místem, kde měl být člověk pomocí promyšleného systému zbaven své důstojnosti, zároveň ale poznala spoustu zajímavých lidí a zažila přátelství a solidaritu.

Proměna

Do rolí ve filmu Přítelkyně z domu smutku byly obsazeny jedny z nejlepších českých hereček devadesátých let. Podívejte se do galerie na to, jak se za 28 let od natáčení oceňovaného snímku tyto slavné ženy změnily.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy