Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Přítelkyně Jeffreyho Epsteina obviněna: Ghislaine Maxwell zneužívala a prodávala nezletilé dívky

Přítelkyně Jeffreyho Epsteina obviněna: Ghislaine Maxwell zneužívala a prodávala nezletilé dívky
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
sexuální zneužívání
Ghaislaine Maxwell zadržela FBI a obvinila ji z napomáhání delikventovi Jeffreymu Epsteinovi při obchodování a sexuálním zneužívání čtrnáctiletých dívek. Epstein byl zadržen minulé léto a krátce poté spáchal ve vazbě sebevraždu.

Důvěrnice miliardáře Jeffreyho Epsteina a jeho bývalá přítelkyně, Ghislaine Maxwell byla zatčena za obchodování a sexuální zneužívání čtrnáctiletých dívek. Nyní je vyzvána před federální soud, kde bude čelit vážným obviněním.

Zatčena byla v Bedfordu v New Hampshire. FBI uvedla, že již nějaký čas sledovala její pohyby. Obvinění bylo ale připraveno až teprve nedávno. Kromě toho je Maxwell obviněná z křivé přísahy při soudu Epsteina.

„V některých případech se Maxwell podílela na sexuálním zneužívání nezletilých obětí,“ píše se v obvinění. V letech 1994 až 1997 se dcera britského vydavatele Roberta Maxwella spřátelila s obětmi, brala je do nákupních středisek a poté s nimi zašla do kina. Po navázání vztahu s nimi začala mluvit o sexuálních tématech nebo se před nimi dokonce svlékla.

"Dívky přiměla, aby jí důvěřovaly a poté je nalákala do pasti," popisuje státní zástupkyně Audrey Strauss. Dodává, že Epstein poté dívkám nabídl, že jim bude platit cestování po světě nebo vzdělání. Oběti pak musely svůj dluh splatit.

Registrovaný sexuální delikvent Jeffrey Epstein byl minulé léto zatčen díky obviněním desítek nezletilých dívek z New Yorku a Floridy z roku 2000. Ve vazbě spáchal v srpnu předešlého roku sebevraždu. Strážci, pověření sledováním Epsteina, nyní čelí federálnímu obvinění.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy