Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Příteli, chvátej, SOS! Jak dnes vypadají hvězdy slavného seriálu Sanitka?

Doktoři Jandera a Skála patřili k nejoblíbenějším postavám seriálu.
Zdroj: Facebook/Sanitka/profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Napínavé osudy doktora Vojtěcha Jandery a celé pražské záchranky poutaly televizní diváky po celém Československu. Ani se nechce věřit, že slavný televizní seriál Sanitka natočil režisér Jiří Adamec už před čtvrtstoletím. Jak se od té doby změnily jeho hlavní hvězdy?

Kultovní seriál s Jiřím Bartoškou, Jaromírem Hanzlíkem a mnoha dalšími se začal vysílat v roce 1984 a po 29 letech se dočkal i pokračování. Jak dnes vypadají herci z památné první série, na to se podívejte do naší fotogalerie.

  • MUDr. Vojtěch Jandera – Jaromír Hanzlík

Jednu z nejoblíbenějších postav seriálu ztvárnil právě Jaromír Hanzlík, který už v té době patřil k jedněm z nejobsazova­nějších herců. Nějaký čas žil ve Švýcarsku s modelkou a československou královnou krásy Danou Mauerhoferovou, v současné době žije s přítelkyní Lenkou.

  • MUDr. Richard Skalka – Jiří Bartoška

Charismatický Jiří Bartoška alias doktor Richard Skalka byl mezi ženským televizním publikem asi nejoblíbenějším doktorem. Kvůli jeho smrti slzely nejen seriálové postavy. Známý český herec a milovník cigaret vyhrál boj s rakovinou lymfatických uzlin a s manželkou Andreou patří k nejstálejším párům šoubyznysu.

  • Sanitář Fanda – Pavel Zedníček

Sanitář Fanda byl další oblíbenou seriálovou postavou, ztvárněnou Pavlem Zedníčkem. Rodák z Vyškovska patří k známým osobnostem televizní obrazovky už pěknou řadu let. Jeho životní partnerkou a celkem čerstvě i manželkou je moderátorka a podnikatelka Hanka Kousalová.

  • Eliška Vorlová/Janderová – Zlata Adamovská

Herečka Zlata Adamovská hrála v mnoha seriálech z lékařského prostředí. Role Elišky – životní partnerky doktora Jandery – jí přinesla velkou popularitu. Jejím prvním manželem byl hudebník Vadim Petrov, poté byla vdaná za scenáristu Radka Johna. Od roku 2013 je jejím manželem herec a kolega Petr Štěpánek.

  • Garážmistr záchranné služby Pudil – Petr Nárožný

Nezapomenutelná je i role Petra Nárožného, který má za sebou také pestrou hereckou minulost. Dálkově vystudoval stavební fakultu na ČVUT, plně se ale věnuje filmu a divadlu. Dlouhou dobu se nemohl smířit s tím, že je jeho syn homosexuál. Nakonec se ale udobřili a Nárožný údajně přijal i jeho přítele.

Související články

Další články