Kultovní seriál s Jiřím Bartoškou, Jaromírem Hanzlíkem a mnoha dalšími se začal vysílat v roce 1984 a po 29 letech se dočkal i pokračování. Jak dnes vypadají herci z památné první série, na to se podívejte do naší fotogalerie.

  • MUDr. Vojtěch Jandera – Jaromír Hanzlík

Jednu z nejoblíbenějších postav seriálu ztvárnil právě Jaromír Hanzlík, který už v té době patřil k jedněm z nejobsazova­nějších herců. Nějaký čas žil ve Švýcarsku s modelkou a československou královnou krásy Danou Mauerhoferovou, v současné době žije s přítelkyní Lenkou.

  • MUDr. Richard Skalka – Jiří Bartoška

Charismatický Jiří Bartoška alias doktor Richard Skalka byl mezi ženským televizním publikem asi nejoblíbenějším doktorem. Kvůli jeho smrti slzely nejen seriálové postavy. Známý český herec a milovník cigaret vyhrál boj s rakovinou lymfatických uzlin a s manželkou Andreou patří k nejstálejším párům šoubyznysu.

  • Sanitář Fanda – Pavel Zedníček

Sanitář Fanda byl další oblíbenou seriálovou postavou, ztvárněnou Pavlem Zedníčkem. Rodák z Vyškovska patří k známým osobnostem televizní obrazovky už pěknou řadu let. Jeho životní partnerkou a celkem čerstvě i manželkou je moderátorka a podnikatelka Hanka Kousalová.

  • Eliška Vorlová/Janderová – Zlata Adamovská

Herečka Zlata Adamovská hrála v mnoha seriálech z lékařského prostředí. Role Elišky – životní partnerky doktora Jandery – jí přinesla velkou popularitu. Jejím prvním manželem byl hudebník Vadim Petrov, poté byla vdaná za scenáristu Radka Johna. Od roku 2013 je jejím manželem herec a kolega Petr Štěpánek.

  • Garážmistr záchranné služby Pudil – Petr Nárožný

Nezapomenutelná je i role Petra Nárožného, který má za sebou také pestrou hereckou minulost. Dálkově vystudoval stavební fakultu na ČVUT, plně se ale věnuje filmu a divadlu. Dlouhou dobu se nemohl smířit s tím, že je jeho syn homosexuál. Nakonec se ale udobřili a Nárožný údajně přijal i jeho přítele.