Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Přítel Karla Gotta: Byl nešťastný, na jeho smrti se podepsala psychika

Josef Zíma a Karel Gott na snímku z roku 2017.
Zdroj: Profimedia
SVĚDECTVÍ

Už 1. října uběhnou dva roky od chvíle, kdy nás navždy opustil národem obdivovaný a oslavovaný zpěvák Karel Gott (†80). Jeho dlouholetý kolega a přítel Josef Zíma (89) vzpomíná na to, jak Mistrovi ubližovalo, že se mu vlivem stáří měnil zpěv.

Josef Zíma: Gott byl zoufalý a nešťastný

„Na hudbě a posluchačích jsem závislý. Vždy si vzpomenu na Karla Gotta, ten byl to samé, také byl absolutně závislý na muzice. Když se mu to pak přestalo dařit, hlasivky přece jenom zestárly a přestalo mu to fungovat tak, jak to šlo předtím, byl z toho zoufalý,“ řekl eXtra.cz zpěvák Josef Zíma.

Byl nešťastný. Myslím, že psychický stav byl jeden z důvodů, který se podepsal na jeho úmrtí. Už to nemohl dělat tak, jak byl zvyklý,“ domnívá se král dechovky.

Už to nebyl ten samý Gott

Když musel zpěv transformovat, třeba o malou tercii, už to nebyl ten Gott, jak ho lidé znali. Už to byl trošku jiný hlas. A to ho moc trápilo. Několikrát jsme spolu o tom mluvili. Naposled těsně před jeho odchodem. Nejdříve na jeho osmdesátinách v Nuslích, pak mi ještě telefonoval koncem srpna. On i jeho žena mi děkovali ze Jezerku. Jsem také pozvaný na premiéru filmu a od Ivany jsem dostal i knihu. Také jsem tam přispíval nějakými společnými fotkami,“ vysvětluje eXtra.cz Zíma.

„Je to ale zkrátka strašný nápor na hlavu, když se nedaří tak, jak je u sebe člověk zvyklý,“ míní legenda.

Karla znal od fabriky

Josef Zíma vzpomíná i na společnou dávnou minulost s Gottem.

„Byl jsem u Karlových absolutních začátků. Znali jsme, když ještě Gotta neznal nikdo, snad kromě Milana Drobného, který s ním chodil do školy. Tehdy ještě dělal ve fabrice, když jsme se seznámili. Byli jsme oba fandové na desky, na jazz, takže jsme si je různě vyměňovali, přepisovali a tak,“ dodal Josef Zíma.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy