Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Přítel Evy Samkové má dobré srdce: Marek Adamczyk pomáhá nemocnému chlapci

Přítel Evy Samkové má dobré srdce: Marek Adamczyk pomáhá nemocnému chlapci
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
Pomoc druhým
Snowboardistka Eva Samková (26) má po svém boku šarmantního přítele, který se věnuje herectví. Marek Adamczyk ale není jen talentovaný umělec, má i velké srdce a rád pomůže dobré věci. Nafotil kalendář, z jehož výtěžku bude hrazena péče o dvanáctiletého nemocného chlapce.

Pohledného Marka Adamczyka jsme mohli vidět například v seriálu Já, Mattoni nebo ve filmu Lidice. Do povědomí diváků se ale spíše zapsal jako přítel slavné snowboardistky Evy Samkové Ona je sportovkyně, on umělec, ale i tak tvoří perfektní dvojici a skvěle jim to klape.

Pomoc nemocnému chlapci

Po Evině boku stojí nejen skvělý a uhlazený herec, ale i velmi šlechetný muž. Oba se dost často věnují různým charitativním činnostem a právě to je spojilo. Před nedávnem Adamczyk nafotil kalendář "Mrkej a pomáhej". Výtěžek z prodeje kalendáře pomůže dvanáctiletému chlapci jménem Marek Ferenc, který trpí málo známým neurologickým onemocněním. Syndrom locked-in způsobil, že chlapec dokáže komunikovat pouze mrkáním, ačkoliv zvládá vnímat a plně rozumí.

Peníze utržené z prodeje kalendáře půjdou na hrazení péče o nemocného chlapce. Kromě Adamczyka se na kalendáři podíleli i Lenka Zahradnická, Kristýna Leichtová, Dana Morávková, Denisa Pfauserová, Josef Carda nebo Kristýna Podzimková

Vztah s Evou

Podobná aktivita jako je tento kalendář je svedla dohromady. Jiskra mezi nimi poprvé přeskočila při koncertu Světlo pro Světlušku. "Ano, při této příležitosti jsme se seznámili. Jinak ale většinou každý máme svoje. Občas jeden druhého do toho svého trochu 'uvrtá', ale že bychom udělali něco vyloženě spolu, to zatím ne," prozradil herec pro portál Super.cz.

Dále se svěřil, že s Evou občas chodí sbírat odpadky do přírody. "Děláme to v rámci projektu Keep it clean, který pořádají Eviččini kamarádi. Nedávno jsme uklízeli například starý sad v Praze na Podbabě nebo vyhozené odpadky v Prachovských skalách. Je to docela dobrá záminka k výletu," vysvětlil Marek.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy