Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Příští týden do Česka vtrhnou tropy. Meteorologové varují před teplotami nad 34 °C

Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
úporná vedra
Zatímco v pondělí se budou pohybovat teploty ještě mezi 26 až 30 °C, v úterý rtuť teploměrů přesáhne 31 °C na většině našeho území a bude ještě hůř. V příštích dnech tedy počítejte s tím, že se hodně zapotíme. Veškeré venkovní nepovinné aktivity proto odložte raději na jindy.

Pondělí slibuje jasnou nebo polojasnou oblohu.V jižní polovině Čech počítejte ráno ojediněle s mlhami. Nejnižší noční teploty v Čechách 14 až 10 °C, na Moravě a ve Slezsku 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, informuje o tom ČHMÚ.

V úterý už platí výstraha před vysokými teplotami v Praze a v krajích Středočeském, Ústeckém, Jihomoravském a Zlínském. Bude také jasno až polojasno s nejnižšími nočními teplotami 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 28 a 32 °C.

Ve středu bude jasno, během dne místy až polojasno. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 30 až 34 °C, v Čechách ojediněle až 36 °C. Výstraha před vysokými teplotami bude platit pro kraje Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Kraj Vysočina, Olomoucký kraj a Moravskoslezský kraj.

Čtvrtek se bude počasím podobat dnům předchozím. Opět bude jasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní 29 až 33 °C.

Nic se na tom nezmění v pátek, kdy bude jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 18 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 32 °C.

Sužující vedra by měla trvat i přes víkend. Odborníci varují před zdravotními problémy spojenými s tropickými teplotami. Nezapomeňte neustále doplňovat tekutiny, vyhněte se sladkým limonádám i alkoholu a pijte především vodu. Snažte se nebýt příliš dlouho na slunci a vyhledávejte spíše stín.

Počasí bude příští týden ideální k návštěvě koupaliště, ani tam ale nezapomínejte na doplňování tekutin.

Související články

Další články