Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Přistěhovalci zahýbali počtem českých obyvatel. Je nás víc, i když se rodí méně dětí!

Přistěhovalci zahýbali počtem českých obyvatel. Je nás víc, i když se rodí méně dětí!
Zdroj: facebook.com
Podle součtů Českého statistického úřadu přibylo 7 800 obyvatel České republiky za letošní první tři čtvrtletí! Za nárůst počtu Čechů ale mohou hlavně přistěhovalci, protože víc lidí zemřelo, než se narodilo.

Podle čísel za tři letošní čtvrtletí migrací v Česku přibylo 8 473 lidí. Dětí se přitom narodilo o 628 méně, než bylo zemřelých.

Podle statistiků letos nejvíce rodily třicetileté ženy a nejčastějšími prvorodičkami byly osmadvacetileté. Vzrostl také počet dětí narozených mimo manželství. Z celkového počtu jich bylo skoro 48 procent a u prvorodiček dokonce 58 procent!

Zemřelých do konce září meziročně výrazně přibylo, podle statistiků hlavně kvůli nárůstu v prvním čtvrtletí. Za tři čtvrtletí v ČR zemřelo 84 250 lidí, o rok dřív jich bylo o 6 213 méně. Muži umírali v mladším věku. V době smrti jim bylo v průměru 72,2 roku, zatímco ženám 79,5 roku.

Nutné je ale dodat, že počet přistěhovalců byl menší než loni. A to o celých 5 087 lidí. Do naší země přicházejí hlavně občané Slovenska a Ukrajiny. Pryč se stěhovali hlavně občané Ukrajiny, ČR a Ruska.

Rozváděli jsme se méně než loni. Vydrželo tak o 614 manželství více. Nezletilé děti byly ve zhruba 58 % rozváděných manželství. Muži manželství opouštěli průměrně ve věku 43,9 roku, ženám bylo 41 let.

Statistika nuda je, jak je vidět, má však cenné údaje!

Související články

Další články