Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Příště budeme chytřejší, staroušku: Režiséra i hlavní herce potkal velmi smutný osud

Příště budeme chytřejší, staroušku: Režiséra i hlavní herce potkal velmi smutný osud
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 8 fotografií
neštěstí
Ačkoliv od natočení komedie Příště budeme chytřejší, staroušku! uběhlo už 38 let, diváci se u ní stále smíchy za břicho popadají. Osudy herců a režiséra ale nebyly stejně veselé jako film samotný. Životy některých z nich skončily naopak velmi smutně.

Satirická komedie Příště budeme chytřejší, staroušku! líčí osudy dvou podvodníků, kteří neustále narážejí na protřelejší a zkušenější soupeře. Ve svém úsilí dosáhnout snadného zisku často vystřídají několik zaměstnání a vymyslí celou řadu originálních podvůdků a zlodějin. Tento snímek diváky baví už dlouhých 38 let, je jen škoda, že osudy herců a režiséra nebyly tak veselé, jako film samotný.

Režisér Petr Schulhoff

Život Petra Schulhoffa nezačal krásně a ani tak neskončil. Už jako mladému mu v koncentračním táboře přímo v jeho náruči zemřel otec na tuberkulózu. Dokonce mu sám musel vykopat hrob. Tento zážitek mu způsobil celoživotní trauma a zapříčinil, že nechtěl mít děti. Matka se po smrti jeho otce znovu vdala, krátce poté ale sama zemřela a otčím se oženil s jinou ženou. Schulhoff tak vyrůstal v podstatě v cizí rodině.

Ačkoliv byla jeho kariéra velmi dobrá a byl popisován jako skvělý režisér, celoživotně ho trápily zdravotní problémy. To nejhorší přišlo po natočení snímku Příště budeme chytřejší, staroušku!, který se stal jeho posledním. Postihly ho zdravotní potíže tělesného i duševního rázu a rozhodl se, že s nimi nechce žít. Proto v roce 1986 ve svých 63 letech spáchal sebevraždu, předávkoval se léky.

Helena Růžičková

Helena Růžičková patřila mezi jedny z nejlepších hereček své doby a je nezapomenutelnou tváří české kinematografie. Ačkoliv ve svých komediálních rolích sršela vtipem, její život byl plný tragických událostí, včetně takové, která je noční můrou všech rodičů.

Hereččin syn, Jiří Růžička, byl od roku 1996 v nemocnicích častěji než doma. Několikrát ho hospitalizovali kvůli řadě mrtvicí nebo infarktů. Nejhůř na tom byl po prasknutí vředu na dvanácterníku. Kvůli velmi nezdravému životnímu stylu 20. února 1999 podlehl následkům mozkové mrtvice. Sama Růžičková svého syna přežila o 5 let. Zemřela 4. ledna 2004 v plzeňské fakultní nemocnici ve věku 67 let po dvouletém boji s rakovinou.

Karel Augusta

Karel Augusta od dětství miloval cirkus a chtěl být klaunem, život ho ale později zavál jiným směrem. Jeho komediální talent mohli diváci obdivovat ve stovkách filmů a seriálů. Jak velkým byl hercem, tak velkým byl ale i pijanem. K alkoholu si vytvořil velmi silný vztah.

Alkohol Augustovi zničil játra i ledviny. Dva měsíce před smrtí chtěl s pitím přestat, bylo už ale příliš pozdě. Zemřel ve věku nedožitých 63 let dne 31. května 1998. Mrtvého ho našla jeho oddaná manželka Alena, příčinou smrti bylo selhání ledvin.

František Peterka

Františka Peterku znají lidé především jako legendárního Krakonoše. Hercem být ale také vůbec nechtěl, jeho vášní bylo vzpírání, kterému se intenzivně věnoval i několik hodin denně. Jeho osud pravděpodobně změnila cikánská předpověď, která mu vyvěštila kariéru velkého umělce.

Peterka s žádnými démony nebojoval. Drogy odmítal, alkohol popíjel jen po málu a i ve stáří byl velmi aktivní. Jeho život změnila tragická nehoda v roce 2001, kdy bylo herci 79 let. Při jedné z jeho pravidelných ranních procházek ho srazilo auto a herec skončil v nemocnici. Tam byl dlouhé tři roky, prodělal desítky operací a modlil se za příchod smrti. Vzhledem k jeho zdravému životnímu stylu se ale i z této nepříjemné události dokázal zotavit.

Představitel legendárního Krakonoše nepřežil jen strašlivou nehodu, dokázal se vyléčit i z rakoviny jazyka. Tento svět nakonec opustil ve věku 94 let, když zemřel hodinu před půlnocí 24. listopadu 2016 v hospici sv. Zdislavy v Liberci. Do hereckého nebe odešel v poklidu ve spánku.

Související články

Další články