Když tahle pecka, kterou napsala E. L. James, vyšla, dostala mnoho přezdívek. Například porno pro paničky z předměstí.

Posměváčkům ale postupně tuhl úsměv na rtech. Padesát odstínů šedi byl první titul v historii, který překonal hranici jednoho milionu kopií stažených prostřednictvím elektronické čtečky. A s prodejem přes 1,1 milionu výtisků během prvních jedenácti týdnů se kniha stala nejlépe prodávanou za poslední desetiletí.

Díky autorce E. L. James se roztrhl pytel s erotickými romány a už není ostuda si je číst. Ženy na celém světě tak prostě rozhodly! Natočení celovečerního filmu bylo tedy jen logickým vyústěním celého příběhu, který původně začal jako blog.

První fotografie z natáčení vypadají jako nuda. Ale nebudeme stresovat. Nedávno jsme vám ukázali, jak se natáčejí sexuální filmové scény a realita opravdu není tak žhavá jako výsledek na filmovém plátnu.

Hlavního hrdinu, multimiliardáře Christiana Greye se sadomasochistickými sklony, hraje Jamie Dornan. A věčně zmatenou Anastasii Steel ztvární Dakota Johnson, která je dcerou herců Melanie Griffith a Dona Johnsona. Její babičkou je slavná herečka ze sedmdesátých let Tippi Hedren, která hrála například v hororu Ptáci Alfreda Hitchcocka.

V partnerských poradnách už se terapeuti nemůžou dočkat února, kdy má film premiéru.