Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Přísná učitelka i vražedkyně: 15 snímků ze slavných rolí zesnulé Aleny Karešové

Zdroj: reprofoto Jak básníkům chutná život
+ Dalších 11 fotografií
FOTO
Zemřela prý smutná a opuštěná, její role tu ale s námi vždy zůstanou. Herečka Alena Karešová (†92), jež je divákům známá coby přísná učitelka z Boty jménem Melichar nebo ze Slunce, seno, jahody, za svůj život ztvárnila řadu postav. Podívejte se do fotogalerie na snímky z jejích nejslavnějších snímků a seriálů.

Alena Karešová, které před smrtí prý zůstala jediná kamarádka, se na televizních obrazovkách asi nejčastěji objevovala coby rázná a strach nebo aspoň respekt vzbuzující zdravotní sestřička. Takhle jsme ji mohli vidět v Sestřičkách, Co je vám, doktore?, Rozpuštěný a vypuštěný nebo v Jak básníkům chutná život, ale i v méně známých televizních filmech.

V seriálu My všichni školou povinní si zase žena, která si nepřála pohřeb a své ostatky odkázala lékařům na výzkum, zahrála neúprosnou školní inspektorku. V Nesmrtelné tetě pak dojatou paní baronku. Několik generací dětí zase zná velmi dobře její hlas, protože v původní Arabele i v pokračování Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek vždy na začátku dílu zopakovala, co se v seriálu událo předtím. Tu samou úlohu měla i v Létajícím Čestmírovi. A přes svůj přísný zevnějšek měla kupodivu velmi líbezný a uklidňující hlas.

V seriálu Arabela se vrací navíc získala malou roli nezkušené sekretářky Alenky. V Třiceti případech majora Zemana pak ukázala svůj široký herecký rejstřík, když zahrála zlou vražedkyni Rosemarii Fantovou.

Karešová prý byla do posledních dnů čilá, trápila ji ale zranění po pádu. V posledních dvaceti letech už ale bohužel netočila, což je nejspíš škoda, měla totiž velké charisma a filmoví i televizní diváci na ni budou už navždy vděčně vzpomínat.

Související články

Další články