Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Přísná pravidla show Svatba na první pohled: Dohoda o mlčenlivosti a práva účastníků

Přísná pravidla show Svatba na první pohled: Dohoda o mlčenlivosti a práva účastníků
Zdroj: TV Nova archiv
+ Dalších 6 fotografií
reality show
Reality show TV Nova Svatba na první pohled se velmi rychle stala oblíbeným pořadem. Lidé se přihlásí do sociálního experimentu a odborníci se pak snaží vybrat jim partnera na celý život pomocí vědy a analýzy. Účast v pořadu s sebou ale nese určitá pravidla a omezení. Pro každou zemi jsou však jiná vzhledem k různým zákonům a pravidlům.

Reality show z Dánska, Married At First Sight - v české verzi Svatba na první pohled - se rychle rozšířila po celém světě. Každá země ale nemůže fungovat přesně podle dánských zákonů, všechny státy fungují totiž jinak. Například v některých zemích se můžete přihlásit ve chvíli, kdy je vám minimálně 25 let. Základní podmínky v Česku jsou jasné a dobře známé. Žádné děti, žádný vztah a musí vám být mezi 20 až 40 lety.

Pravidla reality show Svatba na první pohled

Zahraniční web Women's Health promluvil s některými bývalými účastníky reality show. Toto je několik pravidel, jež by měla být pro většinu států stejná nebo alespoň podobná. Je jich mnohem více, avšak některá z nich jsou vyloženě nastavena pro danou zemi. Co zřejmě platí i v české show Svatba na první pohled

 • Účastníci musí být svobodní. Není možné, aby se přihlásili do soutěže, zatímco jsou ve svazku manželském.
 • Pochopitelně nesmí účastníci mluvit do toho, koho jim experti dohodili. Svůj osud dali všichni do rukou odborníků a vědců.
 • Je v pořádku, pokud už byli účastníci v jiných reality show. Ale opatrně, experti se snaží dát stranou ty, kteří se honí za slávou.
 • Účastníci se musí vzít... na první pohled. Když už se do experimentu zapojí, musí toto pravidlo respektovat. A všichni jsou oddáni naprosto legálně.
 • Opravdu před obřadem nemohou poznat, koho si berou. Například veškeré potřebné papíry novomanželé podepisují až po sňatku.
 • Účastníci musí vynechat práci během natáčení. Aby mohli zapracovat na manželství, musí si buď vzít volno, nebo dokonce skončit ve své práci, nemohou pracovat na tzv. full-time.
 • Účastníci nemohou moc mluvit do plánování svatby. Nevěsta i ženich předem uvedou, jak by si svatbu představovali, jaké by chtěli květiny nebo hudbu. Producenti pak jejich jménem vše zařídí.
 • Mohou si pozvat jen omezené množství lidí. Je nad slunce jasné, že není možné uspořádat svatbu o 100 lidech, když jde o pořad.
 • Každý na svatbě musí podepsat dohodu o mlčenlivosti. Aby bylo zachováno tajemství celé série ještě před odvysíláním, musí hosté svatebčanů vše utajit.
 • Účastníci musí podepsat předmanželskou smlouvu. Nikdo pochopitelně nepůjde do manželství bez určité ochrany. S čím do manželství přijdou, s tím odejdou.
 • Účastníci musí počítat s natáčením 12 až 16 hodin denně. Mezitím, co se totiž budou přizpůsobovat manželskému životu, se může odehrát i nějaké drama. Produkce chce vše zachytit.
 • Během natáčení mají přístup k vztahovým poradcům. K ruce mají stejné odborníky, kteří je dali dohromady. Účastníci tak mohou požádat o radu nebo podporu.
 • V tzv. Rozhodovací den si musí účastníci vybrat. V Česku jde o 30 dnů, pak přijde Rozhodovací den. Po stráveném čase v manželském stavu si pár vybere, zda spolu zůstanou, či nikoliv.
 • Účastníci se musí po konci show na rok vyhnout médiím. Produkce tím chce zajistit, že byly úmysly účastníků čisté a nešlo jen o ty, kteří se honí za slávou. Žádné talk-show, nic.
 • Pravidla závisí na dané zemi. Koncept je sice založen na dánské verzi reality show, avšak kvůli zákonům či zvykům byla pravidla upravena pro všechny země, kde se show vysílá.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy