Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Přišly o kšefty a na dávky nemají nárok: Koronavirus ničí prostitutky v Česku i ve světě

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Krize
I když tomu v této těžké době málokdo přikládá na důležitosti, koronavirus a s ním spojená opatření vyhnaly z veřejných míst služebnice lásky a poskytovatelky sexuálních služeb. Tím přišla o svůj příjem řada žen, které se nejstarším řemeslem živí. Problém řeší sexuální pracovnice nejen v Česku, ale napříč celým světem. V Británii chtějí prostitutky své zaměstnaní dekriminalizovat, aby dosáhly na státní podporu.

České sexuální pracovnice momentálně tak jako řada dalších živnostníků sedí doma a čekají, jak se situace vyvine. Jenže na rozdíl od kadeřnic a instalatérů nedostanou od státu ani korunu.

Oblíbené štace jsou prázdné

Dříve lemovaly ženy lehkých mravů dálnice vedoucí do sousedního Německa či Rakouska. Oblíbenou trasou byla vždy dálnice D6 u města Kynšperk, kde postávalo několik prostitutek najednou. Legendární silnice E55 a město Dubí na Teplicku, které bývalo mekkou sexuální turistiky také nyní zeje prázdnotou a nevěstince u hraničních přechodů ve Znojmě či Mikulově už také nelákají klienty rozsvícenými neonovými srdci...

Erotický byznys chátrá

I ty nejstatečnější z prostitutek, které by si troufly vykonávat své povolání i přes vládní nařízení, v této době ostrouhají. Není totiž nikdo, kdo by jejich služeb využíval. Zavřené hranice zamezily příjezdu klientů ze zahraničí a moc si toho kvůli omezení volného pohybu dámy nevydělají ani ve městech na ulicích či v nevěstincích, které musí zůstat zavřené.

Tíživou situaci řeší prostitutky na celém světě. V Británii mluví o situaci žen lehkých mravů jako o katastrofě. Portál Independent informuje o kritické době s odvoláním na mluvčí organizace English Collective of Prostitutes Niki Adams, která sdružuje několik aktivních sexuálních pracovnic z celého Spojeného království.

Nárok na finanční balíčky

Niki Adams se obává toho, že část sexuálních pracovnic bude riskovat své zdraví v opuštěných industriálních oblastech, kde policie nehlídkuje tak aktivně, tudíž jim tam hrozí větší riziko jako krádeže a násilí. Aktivisté bojující za práva sexuálních pracovnic požadují úplnou dekriminalizaci prostituce, aby měli ženy a muži vykonávající toto zaměstnání nárok na finanční podporu od státu.

Čínské prostitutky si už začátkem února, tedy dva měsíce po vypuknutí pandemie v Asii, stěžovaly, že kvůli koronaviru přichází o práci. Strach z nákazy byl v mnoha případech silnější než touha po intimním styku za peníze. Číňanky proto lhaly o svém původu, aby klienty ošálily. Vydávaly se údajně nejčastěji za Japonky a Korejky - dnes už by jim pravděpodobně nepomohlo ani to.

Situaci kolem koronaviru stále sledujeme ONLINE.

Související články

Další články