Poslední kapkou se stala návštěva Šiklova mlýna, kde Charlotte a jejího Ifka měla Monika ponižovat před úplně cizími lidmi. Takže se rozhodla zmizet mámě ze života.

„Doma už určitě bydlet nebudeme. Do měsíce se chceme odstěhovat. Bude se nám lépe dýchat. Máma sice vždycky byla komandérka, ale teď se její chování vystupňovalo a už se to nedá. Asi si vůbec neuvědomuje, že postupně ztrácí celou svou rodinu. Nikdo, kromě její mámy, která je to samé v bledě modrém, se s ní nebaví,“ řekla eXtra.cz naštvaná Charlotte.

Hlavě rodiny jako ostatní vyčítá nejvíc hádky, sprosté urážky, řvaní, neustálé konflikty. A organizování života.

S přítelem se prý chtěla odstěhovat už před časem. „Lituju toho, že jsme fakt neodešli už v době, když se natáčely Štiky. Chtěli jsme, ale máma nás psychicky balamutila, že jsme se i báli. Prosila nás, abychom s ní zůstali, že jsme parta. Byly to hrozné nátlaky. Pak jsem ale zjistila, že mě všude pomlouvá,“ nechápe nejmladší Štika.

Tu asi teď čeká psychický teror, který už zažila i Ornella (25). Bez souhlasu maminky se totiž z domu v této rodině neodchází. A pokud není vše tak, jak si Monika Štiková přeje, je to špatně a nesmí se to dít.

„Máma by musela dostat nějaký šok, aby se vzpamatovala. Kéž by. Uvidíme. Obávám se ale, že každý rok je horší, takže asi se bohužel nezmění,“ dodala Charlotte zklamaně z toho, jak se její matka chová.