Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Přišla o nohy a obě ledviny: Lékaři jí dávali 2% šanci na přežití! Neuvěříte, co tahle kočka dělá teď

Vyhrabala se z toho nejhoršího a teď dává naději jiným!
Zdroj: Instagram
+ Další 2 fotografie
Amy Purdy (36) byla obyčejná holka, co v 19 letech plánovala, na jakou školu půjde a kam si vyrazí zapařit. Jenomže její tělo nečekaně ochromil bacil meningitidy. Zasáhl její krevní oběh a vyvolal septický šok.

Amy museli lékaři amputovat obě nohy od kolene dolů, vzali jí obě ledviny a slezinu. Kvůli šoku jí postupně kolabovaly všechny orgány. Dávali jí dvouprocentní šanci na přežití, ale ona zabojovala.

Vydržela na dialýzách, dokud nedostala ledvinu od svého otce. Pak se stalo něco neuvěřitelného. Pouhých 7 měsíců od chvíle, kdy dostala své protézy, začala jezdit na snowboardu. Dostala se přes různé soutěže na paralympijské hry a vyhrála bronzovou medaili.

Stále sportuje a dře v posilovně i na sněhu. Kromě toho se živí jako modelka a herečka. Do svého klipu si ji vybrala i Madonna. Je tváří různých neziskovek a snaží se stejně postiženým lidem dodat odvahu k tomu, aby následovali své sny.

I když nemá nohy, zazářila v americké obdobě soutěže StarDance, která se jmenuje Dancing with the Stars. Dostávala vysoké hodnocení a její tango bylo naprosto úchvatné.

Amy je prostě bojovnice!

Související články

Další články