Krutý mráz má další oběti. V moravskoslezské obci Bocanovice zemřeli manželé Bohuslav (†67) a Zdeňka (†63), kteří se v neděli vraceli z oslavy v nedalekém Jablunkově. Oba dva umrzli jen pár metrů od vlastního domu. Venku totiž bylo –20 stupňů!

Muž zemřel na schodech domu. „Oba prý chtěli jít domů pěšky. Nakonec se nechal Bohuš přemluvit, nechal se dovézt nahoru k trati nad jejich domem,“ prozradil soused deníku Blesk. Z oslavy však odešel dřív a neuvědomil si, že nemá klíče. Na schodech tak Bohuslav čekal na svou manželku.

Jenomže ani Zdeňka se domů nedostala živá. Ukrutná zima jí vzala život rovněž na pozemku jejich domu. „Vysadili ji z druhé strany domu. Musela jít tou zkratkou okolo lesíka, umrzla pár metrů od baráku. Co se stalo, proč tam nedošla, to nikdo přesně neví,“ dodal soused.

Celá obec je v naprostém šoku. Manželé měli dva syny a dceru. Případem se zabývá i policie, podle které však násilnému trestnému činu zatím nic nenasvědčuje. Byla nařízena soudní pitva.

Mrazy letos v Česku nezabíjely poprvé. Na svědomí už mají 8 lidí. Většina z nich počasí podlehla právě v Moravskoslezském kraji, zvlášť v Ostravě, kde tento týden umrzli tři bezdomovci. Oběti jsou ale i v Praze a Aši.