Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Přišel o syna, ale nevzdal se a půjde do ringu: Soupeřem mu bude muž, co porazil rakovinu

Christopher Daniel přišel o syna: V Oktagonu se utká s přemožitelem rakoviny Aaronem Abym
Zdroj: Se souhlasem Oktagon MMA/Koláž eXtra.cz
oktagon

Velmi dojemný příběh provází zápas organizace UFC, kde se v rámci Oktagonu proti sobě v sobotu postaví Christopher Daniel a Aaron Aby. Oba zápasníci si prošli těžkými zkouškami. Zatímco Aby překonal rakovinu a trpí cystickou fibrózou, Daniel přišel při tragické události o syna, jak uvádí web mmajunkie.com.

MMA je sice sport tvrdých mužů, občas ale není daleko k slzám. Přesvědčit se o tom mohou diváci zápasu organizace UFC, který se odehraje na Oktagonu v sobotu večer v anglickém Newcastlu mezi Christopherem Danielem a Aaronem Abym. Oba za sebou mají emotivní životní příběh.

Aaron Aby se s nepřízní osudu pere den co den. V emotivním rozhovoru pro Ruik se nedávno rozpovídal o svém boji se zákeřnou chorobou.

Abymu dávali lékaři pár let života

Lékaři mu dávali pouze malé šance na přežití. „S cystickou fibrózou bojuji celý svůj život. Během mé životní cesty přede mě postavila mnoho výzev. Tyhle výzvy se staly mými silnými stránkami. Jsem motivován dávat lidem naději, dokázat jim, že se mýlí, a dosáhnout něčeho velkého navzdory kartám, které jsem dostal. Záleží na tom, jak s těmi kartami hrajete,“ vyjádřil se ke své nemoci.

Lékaři mu dávali tři měsíce života. O pár let později si od lékařů vyslechl další krutý ortel. Byla mu diagnostikována rakovina varlat ve třetím stadiu, navíc měl nádor žaludku. Během léčby si prošel chemoterapií a třemi operacemi. I přesto, že mu odborníci dávali tři, maximálně šest měsíců života, on se nevzdal a svou bitvu vyhrál. „Byl to nejtěžší souboj v mém životě. Hodně to vezme nejen vám, ale i vašim blízkým. Byly tam hodně temné momenty, ale vždy jsem bojoval a hledal naději. To, kým nyní jsem, mě spolu s lidmi v mém okolí posilnilo. Nikdy se nevzdám, nikdy mě nic nezlomí. Prostě jsem šel dál bez ohledu na to, co se dělo,“ vzpomínal na své nejtěžší období.

Je až neuvěřitelné, že pouhé dva roky poté, co si vyslechl krutou diagnózu, opět stanul v kleci. Jeho životní příběh nezůstal bez povšimnutí a v roce 2022 byl nominován na cenu MMA World Awards v kategorii Fighting Spirit. "Znamená to pro mě mnohem více než moje skóre. Vždy jsem chtěl být pro lidi inspirací, dávat jim naději, když ji potřebují,“ říká. "Jsem vděčný za to, že žiju," píše na svém Instagramu.

Daniel našel syna v bazénu hlavou dolů

Ani Christopher Daniel neměl na růžích ustláno. V roce 2015 přišel americký fighter tragickým způsobem o staršího syna, kterého po návratu z práce našel utonulého v bazénu.

"Nemohl jsem ho najít. Viděl jsem jedno z mých dětí dívat se na televizi. To druhé, které jsem hledal, tam nebylo. Řekl jsem mu: ‚Hej, kde je tvůj bratr? Kde je tvůj bratr?‘ Tehdy mu byl teprve rok a půl, takže vlastně nemohl mluvit. Rozhlížel jsem se po celém domě, ale nemohl jsem ho najít. Tak jdu na dvorek a bohužel ho vidím v bazénu tváří dolů," vyprávěl Daniel pro web mmajunkie šílený a smutný příběh ztráty svého syna.

Zhroutil se mu tak svět a trpěl výčitkami a depresemi. K bojovým sportům ho ale vrátila vzpomínka na večer před tragédií, kdy se synem sledoval UFC. Aby se starší syn vydržel dívat, slíbil mu, že jednoho dne ho uvidí také bojovat v televizi. Vzpomínka na slib dala Danielovi sílu dát do bojových sportů znovu naprosto vše a při každém vstupu do klece mu přináší sílu a motivaci, uvedl web Oktagon MMA.

Zápas lze sledovat online na www.oktagon.tv.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy