Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Přípravy na velkofilm Jan Žižka jdou do finále!

Přípravy na velkofilm Jan Žižka jdou do finále!
Zdroj: Oficiální zdroj
Producent, scénárista a režisér Petr Jákl je společně se svým týmem v plném proudu náročných příprav na nejdražší snímek v historii české kinematografie – velkofilm Jan Žižka. Film se začne natáčet na jaře roku 2017 v České republice s mezinárodním hvězdným obsazením.

V současné době jsou hotová první kola náborů tisíců bojovníků a bojovnic, Petr denně pracuje na finální podobě scénáře, v následujících dnech se rozeběhnou castingy na hlavní role, a jak je u velkých zahraničních produkcí zvykem, vznikl také teaser plakát a podrobně se rozpracovává storyboard celého velkofilmu.

Do finále jde také výběr a produkční zajištění mnoha lokací, na kterých se bude film natáčet. V konečném výběru jsou především lokace v Jižních Čechách, jako například Zvíkov a jeho okolí, rodiště Jana Žižky Trocnov, Tábor, Boletice, ale i další místa, jako např. hrad Kost, Kokořín, Kostel svatého Bartoloměje, Křivoklát, Točník, Řepora, Brdy, Děčínský Sněžník, Pusté kostely, Svitava nebo Ralsko.

Velkofilm Jan Žižka se rozhodlo podpořit svou záštitou také Ministerstvo pro místní rozvoj. „Důvodů, proč jsme se rozhodli projekt Jan Žižka podpořit, je hned několik. Chceme využít nabízející se potenciál tímto způsobem zpropagovat Českou republiku v zahraničí a využít rostoucí poptávky po filmovém turismu, který již v mnoha zemích výrazně zvýšil přínos do státní kasy. Uvědomujeme si také možnost zvýšení zaměstnanosti v regionech, která s natáčením a následným turismem souvisí. Byla bych ráda, kdyby takovýchto projektů s mezinárodním dosahem v České republice vznikalo co nejvíce a my tak mohli světu ukázat, jak je naše země krásná a že stojí za návštěvu,“ říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Související články

Další články