Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Připravte si pořádně teplé oblečení. O víkendu se ke sněhu přidá i tuhý mráz

Předpověď počasí na víkend: Sníh doprovodí tuhý mráz
Zdroj: Pixabay
Počasí
Zima se vším všudy je tady. Česko v uplynulých dnech zasypal sníh a o víkendu se k bílé pokrývce přidá i pořádný mráz. Teploty klesnou i v nížinách na -14 stupňů Celsia, takže si připravte pořádně teplé oblečení. Bude se rozhodně hodit.

Podobně jako v týdnu, tak také během víkendu bude do Česka proudit studený vzduch od severu, který přinese tzv. ledové dny. Nejvyšší odpolední teploty tak budou zůstávat pod bodem mrazu. Rána budou velmi studená, při zmenšené oblačnosti naměříme i v nížinách až -14 °C. Máme před sebou nejchladnější lednové dny.

Pátek 15. 1.

V pátek bude oblačno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C, ojediněle spadnou až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C.

Sobota 16. 1.

V sobotu bude polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami nebo sněžením, na horách až zataženo se sněžením. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, místy až -13 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat okolo -6 až -2 °C.

Neděle 17. 1.

V neděli bude zpočátku polojasno, ojediněle mrznoucí mlhy. Odpoledne a večer od západu zataženo, místy se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Ranní teploty -5 až -9 °C, ojediněle až -14 °C. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 °C.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy