Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Připravte si deštníky. Teplo a sucho vystřídá o víkendu prudké ochlazení a déšť

Zdroj: profimedia
Počasí
Zatímco si budeme ještě tento týden užívat téměř letních teplot, o víkendu rtuť teploměru spadne až o deset stupňů. K tomu se přidá déšť a místy i bouřky. Začátek května tak bude chladnější s větším výskytem srážek. Po suchém období, které trvalo od poloviny března tak přijde deštivé počasí.

Meteorologové předpovídají, že celý nastávající týden bude ve znamení polojasné oblohy s teplotami až do 28 stupňů. V pátek odpoledne se však zatáhne, od západu bude postupně oblačno. Na většině území se předpovídá déšť nebo přeháňky, místy i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na západě kolem 22 °C.

Víkend má přijít s ochlazením. Má být oblačno až zataženo a místy déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty v sobotu 12 až 8 °C, v dalších dnech 10 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 20 °C. I celý další týden má být chladnější. Začátek května slibuje nízké ranní teploty, které by se měly pohybovat kolem nuly.

„V prvních dvou květnových dekádách se bude udržovat počasí s teplotami odpovídajícími pro tuto roční dobu,“ uvádí meteorologové z Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Související články

Další články