Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Připravte se: Přichází magická Valpuržina noc! Co vás čeká?

Co nás čeká a nemine?
Naši předci se poslední dubnovou nocí definitivně loučili se zimou. Teď nastává období světla, které vydrží opět až do Dušiček. Filipojakubská či Valpuržina noc je magická a je předzvěstí měsíce lásky - máje.

Jarní noc oslavovali už Keltové, kteří žehnali půdě, stromům i zvířatům. Vše kvůli plodnosti a dobrému růstu. Bohužel církev se snažila pohanské myšlenky zapudit a tuto noc připsala ďáblovi a čarodějnicím, které je třeba zlikvidovat.

My se ale podíváme na to, proč je tato noc tak zajímavá a magická. Valpuržina noc byla pojmenována podle saské bohyně Valpurgy, která držela ochrannou ruku nad čarodějnicemi.

Během této noci se zapalovaly očistné plameny. Tradice skákání přes oheň zůstala dodnes, i když lidé nevědí, proč to vlastně dělají. Takže než budete příště skákat, něco si přejte. Nejvíce zabírá, když si lidé představí, čeho se chtějí zbavit. Třeba špatných návyků nebo vlastností. Pokud se jich zbavíme, tak můžeme naopak získat něco, co pro nás bude v budoucnu prospěšné.

Příroda se v následujícím období chystá na plození a Valpuržina noc je toho předzvěstí. Velkou šanci mají páry, kterým se nedaří počít. Během poslední dubnové noci se jejich šance prudce zvýší. Navíc dítě počaté v tento den je prý do konce života šťastné. Čarodějnice a věštkyně doporučují jít párům během magického večera do přírody, kde si mají dopřát nejdříve něco dobrého na zub a později si užít jeden druhého. To nezní tak úplně špatně, co myslíte?

Související články

Další články