Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Připravte se na sníh: První vločky napadnou už ve čtvrtek, meteorologové prozradili kde

Připravte se na sníh: První vločky napadnou už ve čtvrtek, meteorologové prozradili kde
Zdroj: unsplash.com
počasí
Ačkoliv je teprve polovina září a v tomto období na území České republiky sněžení není běžné, podle meteorologů skutečně přijde. Už ve čtvrtek by na vrcholky českých hor měly dopadnout první sněhové vločky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Podle meteorologů měl první sníh přijít už v uplynulých dnech, na horách však nakonec jen intenzivně pršelo. Nyní je ale velká šance, že se na více místech v Česku objeví sněhové vločky. Ty začnou padat v odpoledních hodinách.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ráno a večer místy až jasno. Zejména odpoledne na severovýchodě místy přeháňky, nad 1200 m i smíšené. Místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C. Vytváření sněhových srážek budou dopomáhat i teploty, které přes noc na jihozápadě a západě klesnou jen těsně nad bod mrazu.

První sníh by podle meteorologů měl pokrýt vrcholky v Moravskoslezských Beskydech, Krkonoších a Jeseníkách. V oblasti Jizerských a Orlických hor budou srážky také, nicméně vrcholky jsou tam příliš nízké a meteorologové proto očekávají, že na těchto místech půjde spíš o srážky dešťové.

V následujících dnech se má znovu začít oteplovat a o víkendu se dočkáme i teplot dosahujících 22 stupňů. Ačkoliv o sobě zima už dává vědět, na její skutečný příchod si ještě nějakou tu dobu počkáme.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy