Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Případy zavražděné Aničky a zmizelé Míši: Ota S. ani Ota T. se před soud nedostali. Z podobnosti v obou kauzách mrazí!

+ Dalších 35 fotografií
Po více než dvou týdnech, kdy byla pohřešována dvanáctiletá Míša, došlo k velkému zvratu. Bývalý přítel matky zmizelé Míši (12) Otakar S. spáchal sebevraždu. Policie ho vyslýchala ohledně dívčina zmizení a je tak možné, že neustál tlak veřejnosti. Míša se ho podle jejich známých bála a neměla ho ráda. S informací přišla TV Nova. Zmizení Michaely se velmi podobá případu zavražděné Aničky Janatkové.

Policie už téměř tři týdny pátrá po zmizelé Míše Muzikářové. Dívka zmizela 10. nebo 11. ledna a policie ji stále nemůže najít. Celý případ je velice komplikovaný a kolem podezřelých z únosu jsou samé otazníky. Policie nemá téměř žádnou pořádnou stopu, která by vedla k nalezení dívky.

Před několika minutami přišla informace, že Otakar S., který byl bývalým přítelem matky Míši, spáchal sebevraždu. A nyní visí nad celým případem otázka. Je možné, že Otakar S. spáchal sebevraždu kvůli tomu, že měl prsty ve zmizení malé Míši a dál nedokázal žít se svým svědomím?

Nebo to byl pouze psychicky nestabilní jedinec, který neustál tlak veřejnosti a stres? V současné době nelze s určitostí říct, jestli na tyto otázky vůbec někdy dostaneme odpověď.

Tvrzení, že by Otakar S. mohl být potenciálním vrahem, který nemohl dál žít sám se sebou, nahrává fakt, že Míša jej neměla absolutně v oblibě a dokonce se ho bála. Muž žil na Plzeňsku, ale za Míšinou matkou jezdil do Ústí nad Labem každou volnou chvíli. Dokonce měl klíče od jejího bytu.

Pokaždé, když se Míša dozvěděla, že by je měl opět navštívit Otakar S., raději odešla ke své babičce.

Případ ztracené Míši je velmi podobný případu zavražděné Aničky Janatkové. Ta zmizela cestou ze školy 13. října 2010 v pražské Troji. Tentýž den našli policejní psi v opuštěných zahradách Aniččinu láhev s pitím a školní batoh.

Ani ne týden po Aniččině zmizení se policii podařilo zadržet podezřelého Otakara T., který je poté zavedl zpět na místo, kde byly nalezeny Aniččiny věci. Jeho DNA odpovídala vzorku nalezenému na školní tašce. Podle informací policie se na místě Otakar T. ukájel. Muž byl ovšem vyšetřován na svobodě.

Mrtvé tělo Aničky bylo nalezeno až 16. března 2011. Tělíčko bylo zahrabáno v hrobu v zahrádkářské kolonii nedaleko jejího bydliště. Následná pitva prokázala, že Anička zemřela násilnou smrtí.

Policie obvinila hlavního podezřelého Otakara T. z únosu, vraždy, znásilnění, krádeže a vloupání. Otakar T. se následně 21. března pokusil ve své cele o sebevraždu. Zanechal dopis na rozloučenou, ale nepřiznal se v něm ani k jednomu činu, ze kterého byl obviněn. O dva dny později umřel ve vojenské nemocnici.

V obou případech se Otakar S. i Otakar T. před soud nedostali, protože spáchali sebevraždu. Je možné, že případ ztracené a zavražděné Aničky Janatkové se po tolika letech vlastně opakuje? Každopádně z té podoby mrazí.

Související články

Další články