Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Případy 1. oddělení v reálu: Krutá "uspávačka" Jarka nenáviděla muže. Vraždila kladivem i sekáčkem na maso

Jaroslava Fabiánová dostala v roce 2005 doživotí.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
krimi

Brutální sériová vražedkyně neměla se žádným mužem slitování. V šestém díle Případů 1. oddělení, které Česká televize nyní reprízuje, se kriminalisté zaměří na "uspávačku" Jaroslavu Fabiánovou (57). Ta má na svém kontě celkem čtyři vraždy, poprvé zabíjela už v šestnácti letech! Drsnou ženu v seriálu perfektně ztvárnila sympatická Anna Polívková (43). 

Šestá epizoda seriálu Případy 1. oddělení se inspirovala příběhem ženy odsouzené v České republice na doživotí za vraždu. Případ byl komplikovaný už tím, že několik na sobě nezávislých úmrtí mužů zdánlivě nic nespojovalo. Díl s názvem Nenávist ukazuje, jak je ve skutečnosti pro kriminalisty obtížné propojit nesouvisející zločiny, jež se odehrály mnoho let po sobě, a odhalit skutečnou motivaci pachatele.

Jak to bylo doopravdy?

Jaroslava Fabiánová se narodila 21. srpna 1965 v Děčíně. O jejím dětství toho není moc zjištěno, sama ale o něm řekla toto: „Na svoje dětství vzpomínám ráda. V kolektivu jsem neměla problémy, neutíkala jsem z domova, netoulala jsem se ani nelhala. Byla jsem vlastně taková vzorňačka,“ píše server serialkillers.cz. Zlom přišel v jejích třinácti letech, kdy se její rodiče rozvedli. Jelikož o ni ani o její sourozence nejevili rodiče zájem, připletla se ke špatné partičce a její život začal jít z kopce. Byla několikrát znásilněna a nejspíše proto tolik nenáviděla muže a dávala přednost ženám. Dlouhá léta žila s přítelkyní Marií.

První vraždy se dopustila v pouhých 16 letech. Blesk uvádí, že Jaroslava potřebovala peníze, a tak se nabídla 78letému Vladimíru Zavřelovi, jenž pro své zvrhlé choutky využíval dívky. Jelikož jí muž zaplatil méně, než měl, zmocnil se jí záchvat vzteku a vrhla se na seniora. Nejprve jej opakovaně praštila kladivem do hlavy, pak mu zasadila bezmála dvě desítky ran nožem do hrudníku. Její běsnění nebralo konce a na závěr ho ještě několikrát bodla šídlem do obličeje.

Smrtící koktejl a masakr sekáčkem

Po návratu na svobodu se Jaroslava živila jako prostitutka. Své klienty uspávala a okrádala. O této trestné činnosti zpívá i Vilém Čok ve své písni „Holky rohypnolky“. Jednou to však Jarka přehnala, jednomu z mužů dala příliš velkou dávku prášků a on zemřel na zástavu srdce. Fabiánová tak šla znovu do vězení. Na svobodu se dostala v roce 2001, kdy měla za sebou pouze dvě třetiny trestu, uvádí server G.cz.

Svou brutalitu naplno rozjela po druhém propuštění na svobodu. Její třetí obětí se stal senior Augustin K. (†83), kterého zabila sekáčkem na maso. Po vraždě mu ještě sebrala peníze a několik vzácných obrazů. „Ty obrazy mi dal Gusta. Sám je sňal ze stěny a vyřízl z rámu. Chtěl mi jen pomoci, abych mohla zaplatit nájem. Já ho nezabila, kdo ví, kdo přišel do bytu po mně!“ vypovídala později Fabiánová u soudu, uvádí cnn.iprima.cz.

Pár týdnů po rozsekání Augustina přišla na řadu další oběť - 31letý Richard S. Toho si Jarka vyhlédla na tramvajové zastávce. Po společně stráveném času na diskotéce ji muž pozval k sobě domů. O několik hodin později ho kriminálka našla v koupelně s 38 bodnými ranami. Sériovou vražedkyni dokázali policisté vypátrat díky stopám DNA, které nalezli za nehty zavražděného. Fabiánová byla zatčena 22. srpna 2003. „Od 16 let žije kriminálním způsobem, neštítí se praktik získat prostředky na obživu i usmrcením člověka,“ popsal tehdy vražedkyni soudce.

Blonďatá bestie si odpykává doživotní trest. Podmínečně může být Fabiánová propuštěna nejdříve v roce 2036, kdy jí bude 71 let.

Čauky lidi: Moje socky 3. Expremiér Babiš podpořil vztah Jaromíra Soukupa a Agáty Hanychové

Související články

Další články

Nejnovější kauzy