Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Případ zmizelé Maddie: Policisté mají horkou stopu, vrátili se na místo činu

Zdroj: archiv
+ Dalších 14 fotografií
vyšetřování
Ani třináct let po zmizení Maddie McCann (dnes by jí bylo 16 let) nestrkají policisté hlavu do písku. Kriminálka se vrátila do portugalského resortu, odkud dívenku v květnu 2007 pravděpodobně někdo unesl. Vyslýchali britskou barmanku, která kdysi chodila s německým dekoratérem. Svitla snad po takové době naděje na nalezení Maddie?

Policisté si pro barmanku Carol Hickman (59) přišli rovnou do práce, zajímali se o jejího expřítele Michaela Jehleho (51). Němec totiž bydlel v letovisku Praia da Luz, kde se tehdy tříletá Madeleine McCann ztratila.

"Já o Maddie nic netuším. Ale policisté teď vědí, kde bydlím," řekl Jehle listu Sunday Mirror. Nebyla to však jeho první zkušenost s policií. Vyšetřovatelé už v roce 2007 převrátili další z jeho bývalek byt vzhůru nohama. Zaměřili se především na velký mrazák, nic ale nenašli.

Osudný den

Podle britských médií nepatří Jehle ani Hickman mezi podezřelé, policisté si tak nejspíš potřebovali jen něco ověřit. Mluví se o horké stopě, kterou by jim výpovědi mohly pomoct rozlousknout.

Bar, ve kterém Carol stále pracuje, totiž stojí pouhé čtyři minuty chůze od místa, kde Maddie před třinácti lety viděli naposledy. "Zase se mě ptali, jestli si na ten den pamatuji. Samozřejmě že ano, byla jsem zrovna v baru, kam mi volali kamarádi, že se ztratila malá holčička. Takže jsme všichni vyrazili ven a celou noc jsme ji hledali," vzpomínala Hickman.

Ženu zároveň šokovalo, že se o ni a jejího expartnera policie zase zajímá. Je ale určitě dobře, že vyšetřovatelé ani po takové době nechtějí nic zanedbat.

Související články

Další články