Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Případ zmizelé Jany Paurové: Z jejích příspěvků na internetu mrazí. Volala o pomoc

Případ zmizelé Jany Paurové: Z jejích příspěvků na internetu mrazí. Volala o pomoc
Zdroj: archiv J. Paurové, Google Maps
+ Dalších 18 fotografií
Poslední příspěvky
Pohřešovaná Jana Paurová často využívala sociální sítě, na kterých sdílela své pocity a věci, které ji trápily. To se ale před jejím zmizením změnilo. Na Facebook už dávala jen fotky, například tu, kde má její manžel Pavel Paur dudlík v puse a chová v náručích mladšího syna. Na fotce vše vypadá idylicky, realita byla ale pravděpodobně jiná. Svědčí o tom i pár let staré příspěvky Paurové.

"Co se mi honí hlavou? Mně? Zklamání, ponížení, a to, že můj muž se k tomu poníží. Miluji ho, ale tak to přeci nejde. Má co chtěl? Vracet se nebudu a on to ví, vše jednou skončí," napsala na Facebooku Jana Paurová v roce 2011. Co tím přesně myslela, ví jenom ona, příspěvek ale naznačuje mnohé.

Svěřila se, že ji týrá

Manžel Pavel Paur totiž měl svou ženu údajně fyzicky týrat. „Došli jsme k závěru, že ne všechno je v domácnosti v pořádku. Paní Paurová se nám svěřila, že ji manžel bije, zamyká před ní jídlo a odmítá opravit pračku, i když ji vzhledem k počtu dětí nutně potřebovala. Neměla od něj dostatek peněz na chod domácnosti,“ tvrdila v roce 2013 jedna z pracovnic sociálky u výslechu.

Tomu by nasvědčovaly i právě zmiňované příspěvky, které jako by byly prosbou o pomoc. "Já cítím bolest a zklamání. Kdo mi pomůže?" ptala se zoufale Paurová na sociálních sítích. Od té doby už nepřidala po dva roky jediný příspěvek, kromě fotek. Těžko říct, zda někdo nezasáhnul...

Posledním příspěvkem tak zůstávají fotky dětí a hlavně manžela Pavla, jak drží svého malého syna v náručí. Paur má dokonce v puse dudlík a vše vypadá jako fotka z alba idylické rodiny. Skutečnost tomu ale mohla být na míle vzdálená.

Policie po tělu stále pátrá

Právě Janin manžel Pavel je hlavní podezřelý v zapeklitém případu. Ten ji měl údajně fyzicky týrat a žena od něj chtěla odejít. Policie ho tak podezřívá, že manželku zabil a tělo někde zakopal. Proto detektivové z útvaru TEMPUS v posledních dnech po sedmi letech opět prohledávali Paurův dům, garáž i zahradu.

„Určitě je někde uvnitř zakopaná nebo zabetonovaná. Ta se nikdy nedostala z baráku,“ myslí si Renata Winklerová, teta zmizelé Jany, která od samého začátku věří, že čtyřnásobnou matku opravdu zavraždil Pavel.

"Kriminalisté zajistili stopy a předměty, které nyní budou předmětem zkoumání. Vyšetřování nově získaných informací k trestní věci spáchané v minulosti bude nadále pokračovat na jiných místech," oznámila policie. Nic konkrétního ale kriminalisté neoznámili.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy