14. července došlo k velké tragédii. V turistickém letovisku Hurghada pobodal útočník na pláži šest turistek. Vybíral si záměrně ženy a turistky. Dvě pobodané Němky zemřely na místě. Další společně s Lenkou byly převezeny do nemocnice.

Účetní Lenka utržila rány na zádech a noze. Lenčin stav byl zpočátku stabilizovaný a měla se zanedlouho vrátit do Čech. Jenomže ze dne na den se Lence v těle rozšířila infekce, které podlehla. Její tělo bylo převezeno do Čech a mělo se začít řešit odškodnění.

V současné době ale Egypt odškodnění rodiny mrtvé Lenky odmítá. Obává se vzniku precedentu pro podobné případy, jak informoval server Novinky.cz. Snaží se ale najít jinou formu gesta, prozradil ve čtvrtek novinářům ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

"Ani nejsou schopni odpovědět na otázku, co byl ten jasný motiv a co bylo na pozadí toho, co se stalo,” poznamenal Zaorálek s tím, že český požadavek na objasnění okolností je „naléhavý”.

"Vím, že oni se brání tomu, aby provedli nějaké odškodnění, protože to je něco, co by byl pravděpodobně precedent do budoucna. Ale přesto také vím, že hledají nějakou formu nějakého gesta. Jestli ji najdou, je to na egyptské straně,” dodal Zaorálek.