Hrůzná vražda sedmnáctileté Denisy a jejího dědečka i po týdnu zanechává Raškovice v němém děsu. Nikdo ještě nedokáže odpovědět na otázku, proč jednatřicetiletý Ondřej D., učitel angličtiny ze střední školy, kde Denisa studovala, střílel.

Motiv činu je absolutně neznámý, stejně tak se ale v případu rojí daleko víc otázek než odpovědí. Například dodnes není potvrzené, zda vrah Denisu opravdu vyučoval angličtinu. Jak je možné, že dosud není ověřena taková banalita, to nepřipadá podivné nejen nám.

Daleko závažnější je ovšem podezření, že dívka byla s Ondřejem D. těhotná a ten se tak rozhodl nejspíš vykonat pomstu. Denisa měla vztah, o kterém Ondřejovi neřekla, a těhotenství s učitelem se jí nehodilo do života. Ondřej to ale viděl jinak, podle výpovědi policie je vrah ve špatném psychickém stavu a údajně si chtěl před děsivým činem sám podřezat žíly.

Nakonec se rozhodl situaci vyřešit tímhle radikálním krokem, zřejmě s ohledem na fakt, že už byl ženat a provalení vztahu se studentkou, dokonce i těhotenství s ní, by ho mohlo stát nejen kariéru, ale i manželství. Bohužel si neuvědomil, že zničil život nejen sobě, ale hlavně rodině Denisy z Raškovic.