Podle výpovědi Radkova bratra byl pod vlivem alkoholu. „Brácha se vrátil z diskotéky. Pil, to nebudu lhát. Hádali se venku se strejdou, kterej byl vyfetovanej. Pak sedl do auta a chtěl odjet. Jak ujížděl, přejel tetě nohu, když najednou se objevil ten chlap s pistolí a začal rasisticky křičet a střílet. Byla to poprava,“ uvedl bratr mrtvého pro MF Dnes.

Radek se podle výpovědi svědků hádal se strýcem, kterému užití drog není cizí. „On fetuje a už hodněkrát seděl ve vězení. On normálně bodal do lidí,“ uvedl dále bratr, přesto však střelbu na Radka považuje za popravu, střelec měl totiž křičet rasistická hesla: „Drž už tu černou hubu, zm*de cikánskej,“ vypověděl další člen rodiny.

Marek, který Radka usmrtil, byl policií zatčen a nyní čelí obvinění z vraždy. Soud jej může poslat do vězení až na dvacet let.

Celý případ vyvolal velké reakce ze stran veřejnosti. Někteří se mladého Roma zastávají s tím, že se jednalo pouze o opilého mladíka, který si nezasloužil zemřít. Jiní tvrdí, že Marek udělal správnou věc, když jako bývalý bachař bránil nevinné, kteří byli v ohrožení tím, že do nich Radek najížděl autem. Toho přesto trest nemine. Otázka zní, byla-li to poprava poháněná rasismem nebo se Marek jen snažil ochránit ostatní. Zaslouží si tedy tak vysoký trest?