Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Případ utopené dívky (†12) v pražské Libni: Umírala před očima maminky

Případ utopené dívky (†12) v pražské Libni: Umírala před očima maminky
Zdroj: unsplash.com
Tragédie
V srpnu 2017 se v Praze utopila dvanáctiletá cizinka, protože zůstala zaklíněná v bazénu libeňského rehabilitačního centra. Vtáhlo ji filtrační zařízení a na následky pak zemřela. Nyní policisté obvinili muže (46), který za smrt dívenky nese odpovědnost.

Den 18. srpna byl velmi tragickým pro Andreu V. Byla s dětmi v rehabilitačním centru Libeň a vše vypadalo jako klidný den, než došlo k příšerné tragédii. V bazénu rehabilitačního centra v Praze-Libni měl chybět příklop na filtrační zařízení a podtlak do něj vtáhl dvanáctiletou dívku. Nikdo jí nedokázal pomoci a pod vodou byla 20 min. Ven se dostala až po zásahu hasičů. Do motolské nemocnice jela dívka v kómatu a o několik dní později zemřela.

Matka požadovala spravedlnost. Po dvou letech vyšetřování policie konečně obvinila muže, který za smrt dívenky nese odpovědnost. Je jím šestačtyřicetiletý muž, který jako stavbyvedoucí realizoval stavbu a rekonstrukci bazénu. Při přestavbě nebyly dodrženy předepsané normy a filtrační zařízení zůstalo odkryto. Na muže byla podána obžaloba z trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy