Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Případ unesené Maddie: Podezřelý pedofil Christian Brueckner spáchal první zločin už jako dítě

Případ unesené Maddie: Podezřelý pedofil Christian Brueckner spáchal první zločin už jako dítě
Zdroj:
+ Dalších 13 fotografií
pedofil
Teprve tříletá Madeleine McCann, které rodiče říkali Maddie, zmizela už před 13 lety na dovolené v apartmánu Praia da Luz v portugalském Algarve. Podezřelým číslo jedna je nyní německý pedofil Christian Brueckner (43), který v minulosti v Portugalsku žil a dokonce pracoval v hotelové kuchyni v letovisku, kde pobývala rodina holčičky. Ten je nyní ve vězení za jiné zločiny. Co o něm víme?

Psalo se 3. května 2007, když bylo ohlášeno zmizení teprve tříleté Madeleine McCann Její rodiče Kate a Gerry se vrátili z večeře do hotelového apartmánu a holčička nebyla ve své posteli. Vyšetřování trvá už dlouhých 13 let a policie ve středu oznámila, že má nového podezřelého.

Němečtí kriminalisté uvedli, že v souvislosti se zmizením holčičky vyšetřují muže jménem Christian Brueckner. Ten v letech 1995 - 2007 v Portugalsku žil a pracoval v hotelové kuchyni. Nyní je ve vězení za znásilnění třiasedmdesátileté Američanky, ke kterému došlo dva roky před zmizením Maddie právě v resortu, ze kterého byla podle policistů unesena.

Kdo je Christian Brueckner

Podle německého deníku Bild se Christian Brueckner narodil roku 1976 pod jiným příjmením. Rodiče ho nechtěli, a tak byl nabídnut k adopci. Ujala se ho rodina Bruecknerova, jejíž příjmení jako chlapec přijal.

Psal se rok 1992, když jako šestnáctiletý mladík spáchal Christian svůj první zločin, policie ho tehdy zatkla za vloupání. O dva roky později se postavil před krajský soud ve Würzburgu poté, co na dětském hřišti sexuálně obtěžoval šestiletou dívku. Ta začala plakat, proto Brueckner utekl a opodál si vyhlédl devítiletého chlapce, před kterým si stáhl kalhoty. Jelikož byl tou dobou v podmínce, byl odsouzen na dva roky ve vězení.

Jeho trestní rejstřík uvádí, že muž je vysoký 182 centimetrů, je kuřák a kouše si nehty. Škála jeho zločinů je navíc opravdu pestrá - na kontě má krádeže, ublížení na zdraví, případy sexuálního napadení, pohlavního zneužívání dětí, šíření dětské pornografie a užívání a prodej drog.

Bývalá přítelkyně

Kriminalisté nyní intenzivně pátrají po bývalé přítelkyni Christiana Bruecknera. Její jméno nebylo uvedeno, policisté však sdělili, že vztah s ním měla právě během jeho pobytu v Portugalsku, byla nezletilá a opustila ho pár dní před zmizením Madeleine McCann.

Kromě toho, že policisté doufají, že jim bývalá přítelkyně kriminálníka dá nové informace, se rozhodli znovu prohledat pozemek, kde Brueckner během svého pobytu v Portugalsku žil. Má se na něm nacházet několik vyschlých studen, ve kterých by se mohlo nacházet dívčino tělo. Podle kriminalistů je velmi nepravděpodobné, že by Maddie ještě byla naživu.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy